Okmeydanı dönüşümünde tapu teslimleri sürüyor

Beyoğlu Belediyesi Okmeydanı'nda hak sahiplerine tapularını vermeyi sürdürüyor. Başkan Demircan, Okmeydanı dönüşümünde hedefe doğru adım adım ilerlendiğini açıkladı

Okmeydanı dönüşümünde tapu teslimleri sürüyor

Okmeydanı'nın yarım asıra yaklaşan tapu sorununun çözümü için çalışmalarını sürdüren Beyoğlu Belediyesi hak sahiplerine tapu teslimlerini sürdürüyor.Beyoğlu Belediyesi'nin Okmeydanı'nda hedeflerine adım adım ilerlediğini söyleyen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu Belediyesi'nde düzenlenen tapu töreninde 20 kişiye daha tapusunu verdi.

Okmeydanı'nda hedefe doğru
Tapu müracaatında bulunup tapu almaya hak kazanan vatandaşlara tapularını vermeye devam eden Beyoğlu Belediyesi Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Okmeydanı'nı tüm dünyaya örnek olabilecek bir hale getirme yolunda çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Demircan:

"Bugün bir kere daha bizler tapu vermenin, sizler de almanın mutluluğunu yaşıyorsunuz. Burada bu hayali kurmuştuk. Şimdi bu hayali gerçeğe dönüştürme yolunda hedefe doğru ilerliyoruz..." dedi

Okmeydanı dönüşümünde tapu teslimleri sürüyor

2023 vizyonuna doğru
Okeydanı maketi üzerinde yapılacak porjenin anlatımını yapan Başkan Demircan, Okmeydanı'nda örnek bir yerleşim merkezi kurulacağını söyledi. Demircan:

"Okmeydanı'nın bir tarafı Haliç'e inecek, bir tarafı da İstanbul'u seyredebileceği bir teras oluşacak şekilde dizayn edeceğiz. Bu bizim 2023 vizyonumuzdur." dedi.

Törene katılan Avrupa Birliği Eski Bakanı Volkan Bozkır da, Okmeydanı projesinin katettiği aşamanın inanılmaz olduğunu belirterek:

"Bu projeyi gerçekleştiriyor olmanız bizim için gerçekten büyük bir gurur kaynağıdır..." şeklinde konuştu.