Okmeydanı'nda tapular dağıtılmaya başlandı

Okmeydanı’nda tapuları dağıtılmaya başlanan vatandaşların yaklaşık 21 bin bağımsız birimin her biri için cebinden 12’şer bin lira para ödeyecek

Okmeydanı'nda tapular dağıtılmaya başlandı

06 Şubat 2014 / emlakwebtv
Okmeydanı’nda vakıf arazisi üzerinde yapılan ve tapusu olmayan 20 bin 874 bağımsız birim için arazi takası gerçekleştiren Hazine şimdi de 15 bin hak sahibi için tapuları müktesep hak olarak kayıtlara geçti. Bölgede metrekare bedeli 455 lira olarak belirlenirken hak sahiplerinin her bağımsız bedel için tapu parası olarak yaklaşık 12 bin lira bedel ödeyeceği açıklandı. Milli Emlak’a ödenecek toplam tapu bedeli 300 milyon lira olacak. Vatandaş ödeyeceği bedelin yüzde 10’unu peşin olmak üzere geri kalanı 5 yıla kadar vadelendirebilecek.

Okmeydanı’nda Yüzde 50 imar artışına gidildi
Okmeydanı’nda yeni imar planları sonucunda yüzde 50 imar artışına gidildi. Konu ile ilgili bilgi veren Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Yeni planda inşaat alanı 3 milyon metrekareye çıkartıldı. Okmeydanı için yıllarca çalıştık. Arazinin yüzde 56’sını tarihi alanlar, spor, kültür, eğitim, dinlenme alanları olarak tanımladık. Geriye kalan yüzde 44’ü ise konut ve ticaret alanı olarak belirledik” dedi.