Ölümlü iş kazasında taşeron itirafı

Be-Ma İnşaat tarafından Emlak Konut GYO arsası üzerine inşa edilen konut projesinde yaşanan kazada bir işçi yaşamını yitirdi. Ölen işçi taşeron Can Polat Yapı firması bünyesinde çalışıyordu

Ölümlü iş kazasında taşeron itirafı

İstanbul Bahçeşehir'de Emlak Konut GYO arsası üzerinde Be-Ma İnşaat tarafından yürütülmekte olan konut projesinde, bugün meydana gelen bir kazada bir işçi yaşamını yitirdi. İşçinin hayatını 24. kattan düşme sonucunda kaybettiği belirlendi.

İşçilerden açıklama: "İş güvenliğimiz yok..."
Kazanın ardından saatler geçmesine karşın ilk müdahalenin yapılmadığını ve ölen işçinin cesedinin 3 saattir inşaat alanında bekletildiğini belirterek tepki gösteren inşaat işçileri Avcılar-TEM bağlantı yolunu trafiğe kapattı. Eylemlerine uzunca bir süre devam eden işçiler, çalışma mahalinde "iş güvenliğinin" bulunmadığını söyledi.

Firmadan taşeron itirafı
Projeyi hayata geçiren Be-Ma İnşaat tarafından yapılan açıklamada ise, yaşamını yitiren işçinin şantiyede faaliyet gösteren Can Polat Yapı taşeron firması bünyesinde çalıştığı bilgisi verildi. Açıklamada:

"Kazanın nedeni ile ilgili gerekli çalışmalar başlatılmış olup, en kısa sürede kaza sebebi açığa çıkarılacaktır. Kazada hayatını kaybeden kardeşimizin ailesine, yakınlarına ve çalışma arkadaşlarına başsağlığı dileriz." denildi.