Ömer Faruk Çelik gayrimenkul fonu kuruyor

Sinpaş Grubu ile yollarını ayıran Ömer Faruk Çelik, yola yeni şirketi Emlak Yatırım ve Gayrimenkul Geliştirme A.Ş. ile devam edecek, Çelik, ayrıca Türkiye’nin ilk gayrimenkul fonunu kuracak

Ömer Faruk Çelik gayrimenkul fonu kuruyor

07 Şubat 2014 / Emlakwebtv
İş hayatına kurduğu Emlak Yatırım ve Gayrimenkul Geliştirme A.Ş.’de devam etmeye karar veren Ömer Faruk Çelik, Türkiye’nin ilk gayrimenkul fonunu kuracaklarını açıkladı. Yabancı gayrimenkul yatırımcılarının Türkiye’ye ilgisinin büyük olduğunu ve bu ilginin devam edeceğini vurgulayan Çelik, 10 milyon TL’lik sermaye ile kurulacak bu fona uluslararası nitelikli yatırımcıları ortak edeceklerini kaydederek, “Bu fon, markalı gayrimenkul projelerinden alım yaparak stok oluşturacağız. Elimizdeki stoku bir kısmını portföyümüzde tutarak, kiralama yapacağız. Körfez ülkeleri, Avrupa ülkeleri ve Türki Cumhuriyetlerde açacağımız ofislerimiz ve temsilciliklerimiz aracılığı ile de yurtdışındaki bireysel yatırımcılarına stokumuzdaki konutları satacağız” diye konuştu.

Dev fonlarla ortaklık
Kuracakları fonun 3-5 yıl sonra çok mevduat toplayan, çok gelir üreten bir fon haline gelmesini hayal ettiğini anlatan Ömer Faruk Çelik, fonun altyapısını kurmanın ve gelir üretmeye başlamasının birkaç yıl alacağını kaydetti. Kuracakları gayrimenkul fonuna ortak olabilecek yabancı fonlar hakkında ipuçları da veren Ömer Faruk Çelik,  “Yabancı büyük bankaların yatırım bankacılık birimleriyle görüşüyoruz. Singapur Devlet Fonu, Londra ve İsviçre’deki aile fonları bu tür fonlara meraklı, Körfez’deki gayrimenkul yatırımları da bu tür fonlara genel olarak yatırım yapıyor” diye konuştu.