Önce ‘Aşk-ı İstanbul’, sonra bölgesel açılım

Beylikdüzü’nde Demir Romence’ı satışa sunan Demir İnşaat, önce İzmir ve Ankara’ya sonrasında da Ukrayna’ya yatırım yapacak. Hedef uluslararası oyuncu olmak

Önce ‘Aşk-ı İstanbul’, sonra bölgesel açılım

19 Nisan 2013 / Bülent Yoldaş / Posta Gazetesi
Demir İnşaat, Beylikdüzü’ndeki yeni projesi Demir Romence’ı satışa sundu. Bu yıl içinde Hadımköy’de 500 konutluk yeni bir projeye daha başlayacak olan Demir İnşaat İstanbul’da kentsel dönüşüm projelerine de yoğunlaşacak. İstanbul dışında Ankara, İzmir ve Antalya’da da proje geliştirmeyi planlayan Demir Yapı, Ukrayna’da hayata geçireceği karma butik projeyle de yurt dışına açılacak.

Metrekaresi 2 bin 500 TL
Demir Romance projesinin, Beylikdüzü’nün ilk akıllı ev konseptine sahip projesi olacağına değinen Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, projenin 35 bin metrekarelik arazi üzerinde kendi arazileri üzerinde yapılacağını kaydetti. Projenin sözleşmelerdeki teslim tarihinin 2015 sonu olduğunu belirten Hamit Demir, erken teslim geleneğini bozmayarak, projeyi 2015 başında teslim etmek istediklerini kaydetti. Hamit Demir, Demir Romence’ta daire metrekare fiyatlarının 2 bin 500 TL, dükkan metrekare fiyatlarının ise 5 bin TL’den başladığı bilgisini verdi.

Demir İnşaat Proje Müdürü Derya Acar da, Demir Romance’de, 1+1’den 4,5+1’e kadar çeşitli büyüklük ve özelliklerde 776 konut, 60 ticari alan ve 28 villa yer alacağını belirterek, projenin yatırım bedelinin toplam 235 milyon TL’ye ulaşacağını kaydetti.

Pazarlama ve Satış Müdürü Ferda Deveci ise, Ön talep sürecinde ki yüzde 50’lik talebin yüzde 20’sinin kesin satışa döndüğünü belirterek. 1 yıl içinde Demir Romance satışlarının tamamlanarak, Hadımköy projesine odaklanacaklarını anlatan Deveci, projede fiyatların 179 bin 400 TL’den başladığını, proje tamamlandığında yatırımcıya minimum yüzde 50 kazandırmayı öngördüklerini ifade etti.

Demir İnşaat Genel Müdürü Hakan Ocak da, 2013 yılında 700 milyon TL’lik yatırım planına sahip olduklarını belirterek, Demir Romance’ın 235 milyon TL, Hadımköy projesinin 160 milyon TL’lik yatırımlar olduğunu kaydetti.