Önce kaliteli işçilik, sonra firma vizyonu

Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, inşaat gibi, farklı malzemenin bir araya geldiği üründe aşırı lüksün anlamı olmadığı söyledi. Durbakayım: "İnşaatta önemli olan kaliteli işçiliktir. Sonrasında ise inşaatı yapan firmanın vizyonu gelir..." dedi

Önce kaliteli işçilik, sonra firma vizyonu

Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, inşaat gibi birbirinden farklı unsur ve malzemeden bir araya gelmiş ürünlerde "aşırı lüks" uygulamasının bir anlamı olmadığını söyledi. Posta Gazetesi'nden Bülent Yoldaş'a açıklamalarda bulunan Durbakayım, "kaliteli işçiliğe" dikkat çekerek:

"Gider en pahalı seramiği alırsınız fakat, kötü bir işçilik sonucu en pahalı seramik en ucuz seramikten daha kötü sonuç verir. İnşaatta önemli olan önce kaliteli işçiliktir, sonrasında ise inşaatı yapan firmanın vizyonu gelir." dedi.

Marka değeri için kaliteli işçilik 
İnşaatı yapan firmanın marka değerini korumak adına kaliteli işçiliğe önem vermesi gerektiğini vurgulayan Durbakayım:

"Teknik Yapı'nın bugün ürettiği konutların lüks olmasının nedeni içinde kullanılan malzemelerin en pahalı olmasında kaynaklanmıyor. Doğru tasarımı, kaliteli işçilikle bir araya getirmesinden kaynaklanıyor..." ifadelerini kullandı. 

Dışarıda gözlemledim, Türkiye'ye uyguladım
Durbakayım, yurtdışında kaldığı süre zarfında gözlemleme şansı bulduğu yenilikleri Türkiye'ye geldiğinde hayata geçirdiğini de belirterek:

"Örneğin ilk 1+1 daireler, yapılardaki kimi mimari estetikler... Bunların hepsi o dönem gözlemlediğim ve Türkiye'ye getirdiğim yenilikler oldu. Hiç "nereden şu inşaat sektörüne bulaştım" gibi bir düşüncem olmadı. Aksine keşke geçmişte bazı vakitlerimi daha iyi değerlendirebilseydim, sektörde biraz daha farklı bir vizyona sahip olsaydım diye düşündüğüm oluyor. "  şeklinde konuştu. 

Firma Bilgisi: Teknik Yapı