Onduline 20 yaşında

Çatı malzemeleri sektörünün lider kuruluşu Onduline Avrasya, kuruluşunun 20. Yılını Sapanca’da faaliyet gösteren fabrikasında kutladı

Onduline 20 yaşında

1 Temmuz 2014/Emlakwebtv
Çatı malzemeleri sektöründe faaliyet gösteren Onduline Avrasya, kuruluşunun 20. Yılını Sapanca’da faaliyet gösteren fabrikasında kutladı. 

Onduline Avrasya Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Karahan, Türkiye’nin lider çatı kaplama ve su yalıtım sistemleri üreticisi olan Onduline Avrasya’nın hızla büyümeye devam ettiğini belirterek: "Onduline Avrasya, Türk mühendislerinin geliştirdiği ürünlerin tüm dünyada öncelikli olarak tercih edilmesiyle Onduline Group şirketleri içinde de önemli bir yere sahiptir” dedi. 

Kurulduğu günlerde ihracatın cironun yüzde 1 ya da 2'si civarında olduğunu belirten Karahan, şirketin her geçen yıl ihracat payını büyüteceğini belirtti. Karahan şirket olarak sürdürülebilirlik hususuna da büyük önem verdiklerini açıkladı ve: "Geri dönüşümlü malzeme kullanmanın yanı sıra karbon ayak izimizi ölçüyoruz. Burada da sektörde bir ilki gerçekleştirdik. 2010'da çalışmalara başladık ve geçen yıl karbon ayak iziyle ilgili belge olan EPD belgesini aldık. Sadece Türkiye'ye değil dünyaya da öncülük yaptık. Bu bizim sınıfımızda malzemede dünyada alınan ilk belge” şeklinde konuştu.