One Ortaköy’e “2012 Green Good Design”

Mimari Projesi Gökhan Avcıoğlu tarafından hazırlanan One Ortaköy “2012 The Green Good Design Awards” ödülünü kazandı

One Ortaköy’e “2012 Green Good Design”

25 Haziran 2012 /emlakwebtv

Mimari projesi, Gökhan Avcıoğlu & GAD tarafından hazırlanan One Ortaköy Projesi The European Centre for Architecture ve The Chicago Athenaeum tarafından düzenlenen, her sene ekolojik ve sürdürülebilir mimarlık konusundaki projelerin ödüllendirildiği “2012 Green Good Design™” ödülüne layık bulundu.
Good Design,  1950 yılından bu yana, gelişen teknoloji ile çok hızlı değişen mimarlık dünyasında yenilikçi konseptler ve sürdürülebilir tasarımlar arayışında olan bir yarışmadır. Yarışma Mimar Eero Saarinen, Charles ve Ray Eames, Edgar Kaufmann, Jr,  gibi mimarlar tarafından kurulmuştur. Çevre dostu sürdürülebilir, yenilikçi yapılar ve endüstriyel tasarım kategorileri ile her sene düzenlenen yarışma birçok yenilikçi tasarımcı ve üretici tarafından kabul görmüş, özgün seçkileriyle tüm dünyada takip edilmektedir.  
Bilgili Holding ve Doğu İnşaat tarafından hayata geçirilen ve Türkiye’de yeşil ve sürdürülebilir yapı üretim kültürünün öncü eserlerinden biri olarak gösterilen One Ortaköy projesi daha önce de 2012 Arkiv seçkilerinde yer almıştı.

Proje Bilgisi: One Ortaköy