Onkoloji Kenti'nde son durum nedir?

2013 Şubat'ta temeli atılan ve Mesa Mesken tarafından inşa edilen Onkoloji Kenti ve Onkoloji Hastanesi 18 dönüm üzerinde çalışmalarına hızla devam ediyor

Onkoloji Kenti'nde son durum nedir?

24 Haziran 2014 / Emlakwebtv
LÖSEV tarafından geçtiğimiz günlerde başlatılan Bir Tuğla da Sen Koy kampanyası kapsamında Avrupa’nın ilk Onkoloji Kenti’ni tamamlamayı hedefliyor. Ankara İncek’te yapımı devam eden Onkoloji Hastanesi’nin bu yıl içinde tamamlanabilmesi için birçok kanalda yardım çağrısı yapan LÖSEV Onkoloji Hastanesi’nin çalışmaları da hızla devam ediyor.

Bugün en iyi koşullarda kanser hastalarının ne yazık ki yüzde 60’ı erken dönemde, yüzde 20’si daha sonra kaybedilmekte, ancak yüzde 20’si iyileşmektedir. Yani, yüzde 80’i hayata veda etmektedir.

LÖSEV’in 15 senelik birikim ve çabalarıyla ulaştığı lösemili çocuklarda yüzde 90 iyileşme başarısını, küçük-büyük tüm lösemi ve kanser hastalarında da sağlamak, hatta yüzde 100’leri yakalamak için bu kentte çocuk-erişkin, zengin-fakir, özel-SGK’lı ayrımı yapılmaksızın, kar amacı gözetmeden, eşit şartlarda en iyi sağlık hizmeti sunulması hedeflenmektedir.

Onkoloji Hastanesi’nde organ ve kemik iliği nakil klinikleri, acil ve yoğun bakım servisleri, ameliyathaneleri, radyoloji ve radyoterapi üniteleri ve evinizin rahatlığında yataklı servisleri ile modern tıbbın tüm olanakları sağlanmıştır. Bunun yanı sıra kişiye özel tedavi yöntemleri, genetik ve kanser araştırma kök hücre laboratuvarları ve kemik iliği bankası ile alanında dünya lideri olması hedeflenmiştir. Hastaneye ek olarak, LÖSEV Onkoloji Kenti’nde 80 odalı bir Hastane Oteli ile Eğitim Kompleksi planlanmış olup tedavi başarısını yüzde 100’lere çıkartabilmek için her şey düşünülmüştür.

Dünyanın en yüksek ve hijyenik teknolojileri ile LÖSEV Kenti’nin yapımına Şubat 2013’te başlanmış olup Türkiye’de ilk Doğa Dostu Hastanesi 2014 yılı içerisinde hizmete girecektir. Bugüne kadar LÖSEV’in kaynakları ve bağışlarla inşaatın yüzde 80’i tamamlanmış olup hızla açılışa yetiştirmek ve hayat kurtarmak için büyük bir kampanya düzenlenmektedir.

Güneşli Yarınlar Görebilmem İçin Haydi Bir Tuğla da Sen Koy!
Katkıda bulunmak isteyen bağışçılar ve hayırseverler tanesi 10 liradan bağış karşılığı sunulan tuğlalardan satın alarak dijital olarak hastane duvarında kendi isimlerini yazdırabileceklerdir. İsteyen kişi ve kuruluşlar, 10, 100 ya da 10 bin tuğla alarak bağışlarını arttıracak, özel onur belgelerine sahip olacak, hastane duvar panolarına veya odalarına isimlerini yazdırabilecekler. Bağışçıların isimleri sosyal medyada, LÖSEV web sayfasında ve/veya hastane duvarlarında paylaşılacak, kampanya şeffaf bir şekilde yürütülecektir.

Tuğlamı Nasıl Alabilirim?
LÖSEV Onkoloji Kenti ve Onkoloji Hastanesi projesine katkıda bulunmak isteyenler;
1- www.losev.org.tr / www.birtugladasenkoyarmısın.com adresinden veya tüm LÖSEV ofis ve yetkililerimizden detaylı bilgi alabilir, tuğla satın alabilir ve projemize destek verebilirsiniz.

2- SMS ile tuğla satın alabilirsiniz. Dileyen bağışçılar tüm hatlı cep telefon operatörlerinden 3406’ya Tuğla yazarak SMS atabilir, tuğlalarını alabilirler.

3- Banka aracılığı ile: Bütün bankaların Türkiye’nin her yerindeki tüm şubelerinden BAĞIŞ EKRANLARI aracılığı ile herhangi bir havale masrafı ödemeden LÖSEV hesabına bağış yapabilirsiniz.

4- LÖSEV Bağış kutuları ile: Türkiye’nin her noktasındaki Bağış Kumbaralarımıza yapacağınız bağışlarla bir tuğla da siz koyabilirsiniz.

5- Yurtdışı bağışlarınız için
Paypal: international@losev.org.tr mail adresi ile bağış yapabilirsiniz.

Bu anlamlı eserlerin bir an önce hayata geçebilmesi ve binlerce çocuğumuz ile erişkin hastaların yaşama kazandırılabilmesi için başta basınımız olmak üzere, sanatçılarımız, sporcularımız, kanaat önderlerimiz olmak üzere herkesin desteğine ihtiyacımız var.

Onkoloji Kenti ve Onkoloji Hastanesi
Ankara İncek'te 18 dönümlük arazi üzerine konumlandırılan Onkoloji Kenti ve Onkoloji Hastanesi'nin temeli 2013 Şubat ayında atıldı. Altta 4, üstte 10 katlı bir şekilde inşa edilen Onkoloji Kenti ve Onkoloji Hastanesi'nin Ekim 2014 tarihinde açılması planlanıyor. Yüklenici firma Mesa Mesken olup Onkoloji Kenti ve Onkoloji Hastanesi yapımında emeği geçen firmalar ise şöyle:

Mimari Projeler: Kreatif Mimarlık
İç Mimari Proje: Zoom Mimarlık
Elektrik Proje: HB Teknik
Statik Proje: Erduman

Onkoloji Kenti ve Onkoloji Hastanesi nerede?

 

İşte Onkoloji Kenti ve Onkoloji Hastanesi!