Optimistler yelken açtı!

Alp Evrenol adına İzmit ili Hereke Yelken Kulübü ev sahipliğinde düzenlenen 1.Alp Evrenol Optimist Destek Kupası, 28-29 Haziran 2014 tarihlerinde Hereke yarış parkurunda gerçekleşti

Optimistler yelken açtı!

2 Temmuz 2014 / Emlakwebtv
Denize ve yelkene olan tutkusu ile tanınan ve iki yıl önce aramızdan ayrılan Alp Evrenol adına İzmit ili Hereke Yelken Kulübü ev sahipliğinde düzenlenen 1.Alp Evrenol Optimist Destek Kupası, 28-29 Haziran 2014 tarihlerinde Hereke yarış parkurunda gerçekleşti.

Hereke Yelken Kulübü Marina Tesisleri’nde bu yıl ilki düzenlenen 1. Alp Evrenol Optimist Destek Kupası yarışları yoğun ilgi ile gerçekleşti. Optimist sınıfından 7 ayrı kulübü temsilen 38 yelkenlinin katıldığı ve 3 ayrı kategoride yapılan yarışın ödülleri sahiplerini buldu.

Optimist Genel kategorisinde Çayırova Şişe Cam Spor Kulübü’nden Alper Kapan, Optimist Kız kategorisinde İzmit Yelken Kulübü’nden Dilara Hellaç, Optimist Junior kategorisinde ise İzmit Yelken Kulübü’nden Emre Yılmaz birinci oldu. 3’er etapla koşulan yarışın büyük ödülü optimist bir tekne olurken, dereceye giren tüm sporculara yelken sporunu teşvik edici çeşitli ekipmanlar hediye edildi.

Yüzlerce genç mimarı eğiten ve birçok başarılı projeye imza atan Evrenol Architects kurucularından Alp Evrenol’un, kendisi gibi mimar olan eşi Mehpare Evrenol ödül töreninde; “Eşimin özellikle çocuklara denizi ve doğayı yelken sporu aracılığıyla sevdirme hayalini gerçekleştirmeye yönelik bu adımla büyük bir sevinç yaşıyorum. Bu proje ile denizden esen rüzgarla Alp’i anmak, yelken sporuna emek vermiş Hereke Yelken Kulübü’nün de yeniden canlanması için katkı yapmak hedefimizdi. Dereceye giren ya da giremeyen tüm genç yarışmacılarımızı tebrik eder, ilgi gösteren herkese teşekkürlerimi sunarım” şeklinde konuştu.