Ordu-Giresun Havaalanı'nda revizyon

Ordu-Giresun Havalimanı projesinde revizyona gidiliyor. Yeni düzenlemeyle birlikte havalimanı terminal binasının büyütülmesi öngörülüyor

Ordu-Giresun Havaalanı'nda revizyon

Ordu-Giresun Havaalanında revizyona gidileceğini açıklayan Ak Parti Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal: 'Havaalanının yolcu kapasitesi göz önüne alınarak terminal binası büyütülecek.' dedi.

Birinci planda 2 km olarak öngörülen pist uzunluğunun 3 km'ye çıkarılarak uluslararası havalimanı statüsünün kazanıldığını belirten Ünal, projedeki bir diğer değişikliğin terminal binasında yapılacağını vurguladı. İnşaat ilerledikçe detayların ortaya çıktığını vurgulayan Ünal, terminal binasıyla ilgili ihalenin yapıldığını ve çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü söyledi. 

İnşaat Ankara'dan izleniyor
Proje bünyesinde ısı ve güç merkezi, kapalı otopark, çok maksatlo garaj, kaza kurtarma birimi ve regülatör binalarının bulunacağını, kule yüksekliğinin ise 32 metreyi bulacağını belirten Ünal: 'İnşaat, Ulaştırma Bakanı'ndan müsteşarına kadar herkes tarafından izlenebiliyor. Başarılı olmaya mecburuz, çünkü Türkiye'nin dış destek almadan, tamamen kendi mühendis ve müteahhidiyle gerçekleştirdiği bir projedir.' şeklinde konuştu. Ünal, inşaatın tamamlanmasının yılsonunu bulacağını söyledi.