Ordu-Giresun Havalimanı açılışı 22 Mayıs'ta

Türkiye ve Avrupa'nın denizin üzeri doldurularak inşa edilen tek havalimanı olma özelliği taşıyan Ordu-Giresun Havvalanı'nın resmi açılışı 22 Mayıs'ta gerçekleşecek

Ordu-Giresun Havalimanı açılışı 22 Mayıs'ta

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ordu-Giresun Havalimanı'nın resmi açılış takviminin belirlendiğini belirterek: "Resmi açılışımız 22 Mayıs'ta yapılacak." dedi. 

Açılış Cumhurbaşkanı'nın katılımıyla gerçekleşecek
Açılışta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın  ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da hazır bulunacağını belirten Yılmaz, açılış sürecine kadar resmi uçuş yapılmayacağını belirtti. Yılmaz: 

"Özellikle havaların yağışlı gitmesinden dolayı bir gecikme olmuştu. Bu gecikmeleri de dikkate aldığımızda 22 Mayıs havalimanımızın her anlamda resmi ve fiili olarak biteceği tarih olmuş olacak. 26 Mayıs itibariyle de hem Türk Hava Yolları hem de Anadolu Jet uçuşlarını tarifeye koymak suretiyle bilet satışlarına başlandı. Özellikle İstanbul'daki hemşehrilerimizin yoğun talebi olacak. Şu anda açılış günü 3 özel uçağın Ordu-Giresun Havalimanı'na ineceği şekilde bir organizasyon yapılıyor. Bunun yanında yurt dışındaki vatandaşlarımızdan da çok ciddi talep var. İnanıyorum ki bu havalimanımızın açılışıyla birlikte bölgemizde çok ciddi hareketlilik ve yoğunluk olacak. Havalimanı özellikle de gurbetteki Orduluların göz bebeği ve umut kaynağı haline gelmiş olacak." dedi.