Ordu-Giresun Havalimanı arsa fiyatlarını uçurdu

Bugüne dek 500 binin üzerinde yolcunun yararlandığı Ordu-Giresun Havalimanı komşu ilçelerde arsa fiyatlarının hızla yükselmesine neden oldu. Özellikle Gülyalı ilçesindeki fiyatlar karşısında yatırımcılar temkinli davranıyor

Ordu-Giresun Havalimanı arsa fiyatlarını uçurdu

Türkiye'nin ve Avrupa'nın deniz üzerine inşa edilen ilk havalimanı olma özelliği taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı, komşu ilçelerde arsa fiyatlarının büyük bir hızla artmasına neden oldu. Özellikle Gülyalı ilçesinde yaşanan artış, yatırımcıların temkinli bir politika uygulamasına yol açtı. 

1 dönüm için 1 milyon TL isteyen var
Yaşanan fiyat artışının İstanbul'un en önemli merkezlerini geride bıraktığı vurgulanırken, Gülyalı Belediye Başkanı Talip Şen, özellikle ana yol kenarı ve havalimanını kuşbakışı gören yerlerde önemli fiyat hareketliliğinin yaşandığına dikkat çekti. Talip Şen, 1 dönümlük arsa için 1 milyon TL isteyen vatandaşların bulunduğunu belirterek:

"Fiyatlar çok yükseldi. 1 dönüm arsa için istenen bedel 500 bin TL ile 1 milyon TL arasında değişiyor. Bir çok vatandaş fiyatların daha da artacağı beklentisiyle arazisini satmıyor..." ifadelerini kullandı. 

Ordu-Giresun Havalimanı arsa fiyatlarını uçurdu

Belediye Başkanı'ndan açıklama: Değerinin çok üstünde
Ordu-Giresun Havalimanı'nın faaliyet geçmesi ile birlikte arazi fiyatlarında yaşanan artışın değerinin çok üstünde bir seviyeye ulaştığını söyleyen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, yatırımcılara arazi göstermekte zorlandıkları bilgisini verdi. Yılmaz, arazi fiyatlarının kimi yerlerde gerçek değerinin 400 kat üzerinde bulunduğunu vurgulayarak:

"Çok sayıda yatırımcı hem Gülyalı Belediyesi'ne hem de Büyükşehir Belediyesi'ne çok sayıda başvuru yapıldı. Ancak vatandaşlarımız arazilerini satmaya yanaşmıyor. Bu nedenle yatırımcılara yer göstermekte zorlanıyoruz..." ifadelerini kullandı. 

Arazi sahiplerine çağrıda bulunan Yılmaz,  her şeyin bir bedeli olduğunu ve Gülyalı ilçesinde yaşanan fiyat artışının reel düzeyi yakalama zorunluluğu bulunduğunu da sözlerine ekledi.