Ordu-Giresun Havalimanı destek kapsamına alındı

2017 yılında A sınıfı seyahat acentelerine verilen uçak başı 6 bin dolarlık yakıt desteği kapsamına Ordu-Giresun Havalimanı da dahil oldu

Ordu-Giresun Havalimanı destek kapsamına alındı

Ordu-Giresun Havalimanı bu yıl için A sınıfı seyahat acentelerine verilen 6 bin dolarlık yakıt desteği kapsamına alındı. Destek açıklaması Ordu Milletvekili ve Başbakan Yardımıcısı Numan Kurtulmuş tarafından yapıldı. 

Kültür ve turizm bakanlığı ile karşılıklı görüşme sonrasında alınan karar
Yaptığı yazılı açıklama ile Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ile yapılan görüşmeler sonrasında oluşturulan teşvik kararının Bakanlar Kurulu kararı sonrasında Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini  söyleyen Numan Kurtulmuş, bölgeye yerli ve yabancı turist ilgisinin özellikle son dönemde önemli oranlarda yükseldiğine dikkat çekti. Kurtulmuş, Ordu kentine yapılan uçuş sayısının, "A sınıfı seyahat acentelerine verilen" uçak başı yakıt desteği ile daha da yükseleceğini vurguladı.

Kurtulmuş: "Bölge turizmine ivme kazandıracak karar"
Açıklamasında 2017 için Ordu-Giresun Havalimanı'nın A sınıfı seyahat acentelerine verilen uçak başı 6 bin dolarlık yakıt desteği kapsamına alınmasının bölge turizmine önemli bir katkı sunacağını vurgulayan Numan Kurtulmuş:

"Körfez ülkelerinden Türkiye'ye gelen ve Ordu'yu tercih eden yerli ve yabancı turist sayısında önemli bir sıçrama yaşanacaktır. Bu kararın Ordu ve Giresun'a, tüm Karadeniz'e hayırlı olmasını temenni ediyoruz..." şeklinde konuştu.

Türkiye ve Avrupa'da bir ilk
Türkiye ve Avrupa'nın deniz üzerine kurulu tek havalimanı olma özelliği taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı, 22 Mayıs'taki açılışından sonra 7 ay içinde 1 miyon yolcuya hizmet etmişti.