Ordu-Giresun'a önce Cumhurbaşkanı inecek

22 Mayıs'ta açılışı yapılacak Ordu-Giresun Havalimanı'na ilk olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı taşıyan özel uçak iniş yapacak

Ordu-Giresun'a önce Cumhurbaşkanı inecek

Ordu-Giresun Havalimanı'nın açılışı 22 Mayıs'ta yapılacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla hizmete açılacak. Havalimanına ilk inişi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı taşıyan özel uçak yapacak.

Ordu Belediye Başkanı açıkladı
Ordu Büyükşehir belediye Başkanı Enver Yılmaz, deniz üzerine inşa edilen ilk havalimanı özelliği taşıyan Ordu-Giresun projesinde yakın zamanda test uçuşlarının başlayacağını belirterek:

"Açılış günü havalimanına ilk olarak cumhurbaşkanımızın ardından da başbakanımızın uçağı inecek. İstanbul ve yurt dışından da 3 özel uçak iniş yapacak..." dedi. 

Havaların yağışlı olması nedeniyle kısmi gecikmelerin yaşandığını ve dolgu alanlarının da hızla tamamlandığını vurgulayan Yılmaz:

"22 Mayıs tarihi her anlamda havalimanının resmi ve fiili olarak biteceği tarih olmuş olacak. 26 Mayıs'tan itibaren de hem Türk Hava Yolları (THY) hem de Anadolu Jet, tarihleri koymak suretiyle şuan itibariyle bilet satışlarına başladı. Özellikle İstanbul'da ki hemşerilerimizin yoğun bir talebi olacak. Sadece üç tane özel uçak o gün Ordu-Giresun Havalimanı'na inme konusunda bir organizasyon yapılmıştı. Yurt dışındaki hemşerilerimizden de çok ciddi talep var. Havalimanını Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız birlikte açacak." ifadelerini kullandı