Ordu'ya 400 milyonluk 5 yatırım

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, 400 milyon değerindeki beş projenin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatlarıyla başladığını söyledi

Ordu'ya 400 milyonluk 5 yatırım

Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkanı Enver Yılmaz, miting sonrasında belediye binasını ziyaret eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, 400 milyon değerindeki 5 yatırımdan söz etme fırsatı bulduklarını belirterek: 'Görüşmede Ordu'ya ilişkin 5 önemli yatırımımızla ilgili talepde bulundum. Taleplerimin tamamını, Başbakanımızın ilgili bakanlara talimet vermek suretiyle, başlatmış olduk.' dedi.

Gazetecilere konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Başbakan'a, Türkiye'nin ve dünyanın deniz üzerine kurulmuş sayılı havalimanlarından biri olan Ordu-Giresun Havalimanı Projesi ile ilgili olarak da bilgi verdiklerini söyledi.

Başbakan'ın talimatıyla önümüzdeki yıllarda hayata geçmesi beklenen projelerden Orduspor stadyumunun 130, Melet çayı projesinin ise 60 milyon liraya mal olacağını söyleyen Başkan Yılmaz: 'Ünye Kültür Merkezi ve Fatsa ilçemizdeki yatırımlarla 400 milyon TL'yi bulacağız. Bu yatırımlar zaman içerisinde tek tek hayata geçecektir.' şeklinde konuştu.