Ordu'ya hızlı tren projesi

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ordu'ya hızlı tren projesi için çalışmalara başlandığını açıkladı

Ordu'ya hızlı tren projesi

Ordu-Giresun Havalimanı'nın 22 Mayıs'taki açılışının ardından kente yüksek hızlı tren çalışmalarına yoğunlaşılacağını belirten Enver Yılmaz, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın hızlı trenle ilgili fizibilite çalışmasına başladığını açıkladı.

Ordu Hızlı Tren Projesi
Bakanlık ile yapılan görüşmelerde 2017-2019 yıl aralığına kadar Samsun, Çorum ve Ankara hızlı tren hatlarının bir ihale takvimina tabi olacağı bilgisinin alındığını belirten Enver Yılmaz, Fatsa'ya kadar bu güzergahın Ordu lehine uzatılabileceği konusunun da bakanlığa iletildiği söyledi. Yılmaz: 

"Bolaman Mevkii'ne kadar gelen bir hızlı trenin Ordulu hemşehrilerimiz tarafından 10- 12 kilometre olan Ordu- Bolaman arasının sorun olmayacağını Fatsa'ya kadar gelmesinin bizim için yeterli olacağını, çünkü şehrimizin tam ortası olduğunu söyledik. Bakanlığımız da bu çerçevede olumlu bir takvim ile birlikte Samsun - Çarşamba sonrasını bir program çerçevesinde şuanda projelendiriyor ve çalışıyor. Ordu Büyükşehir oldu ve artık hızlı trene kavuşmalı. Çünkü hızlı tren Türkiye'nin çoğu ilinde hükümetimiz tarafından Ankara- İstanbul, Ankara- Konya, Ankara- Sivas illerinde hizmete girdi. Şimdi gündemde Ankara- Çorum- Samsun güzergahı var. Ordu açısından da olursa güzel olur. Memnun oluruz, talep ederiz ve takip ederiz..." dedi..