Organize Sanayide Devrim yaratan proje: Trios 2023!

TRİOS 2023, Çırağan Sarayı’nda bugün gerçekleşen davetle basına tanıtıldı

Organize Sanayide Devrim yaratan proje: Trios 2023!

7 Mayıs 2014 / Emlakwebtv
Alt yapısı, lokasyonu, tasarımı ve teknolojisiyle sanayi komplekslerinde büyük bir devrime öncülük edecek olan TRİOS 2023, Çırağan Sarayı’nda gerçekleşen davetle basına tanıtıldı.

TRİOS 2023’ün lansmanı Pulsar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Sami Bektaş, Kurumahmutoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Kurumahmut, Dersankoop Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mahşuk Gülaçar ve projenin satışından sorumlu olan TSP Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Gökçenur Çelebioğlu’nun katılımıyla gerçekleşti.

Pulsar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Sami Bektaş “Türkiye’nin 2023 yılı ekonomi hedefleri her alanda modern yatırımlar yapmayı gerektiriyor. TRİOS 2023 bu hedefin gerekliliklerini karşılayan modern ve sağlam altyapılı sanayi projelerinin öncüsü olmak vizyonuyla yola çıkıyor. TRİOS 2023, sadece Türkiye'nin değil, dünyanın da en modern sanayi ve ticaret komplekslerinden biri olacak. TRİOS 2023, mimarisi, altyapısı, lokasyonu, sosyal alanları ve teknolojisi ile iş yaşamına yepyeni bir bakış açısı getirecek. 7 metrelik tavan yüksekliği, m2’ye 2 ton kaldırabilen güçlü beton sistemi, yanyana 3 tırın yol alabileceği araç yolları ile sanayicilerin ihtiyaçlarına özel olarak tasarlanan TRİOS 2023, sadece Türkiye’de değil, dünyada da adından söz ettirecek.” diye konuştu.

Bektaş “TRİOS 2023, bir sanayi vahasının ortasında, sanayinin kalbinde yükselecek. İkitelli Organize Sanayi’nin içinde olmasının sağladığı avantajların yanı sıra; metro, Atatürk Havalimanı, TEM bağlantı yollarının ortasında olması ve yeni Türkiye’nin gözde yatırımları olan 3. köprü, Kanal İstanbul projelerine olan yakınlığıyla sanayicilerin gözdesi olacak.” sözleriyle TRİOS 2023’ün lokasyonunun özelliğine de dikkat çekti.

TRİOS 2023, yeni Türkiye vizyonuna uygun modern altyapısı ile sadece bir sanayi sitesi değil aynı zamanda ticaret ve sosyal alanlarıyla komple bir yaşam alanı oluşturmayı hedefliyor. Kulelerinden biri patronlara özel olarak tasarlanmış ofisler için ayrılırken diğer kule arsa sahibi Dersankoop’un kullanımına bırakılacak. Ayrıca proje içinde bölgenin ihtiyaçlarını karşılayacak bir otel hazırlanması da planlanıyor. Toplam 301.000 m2’lik alanda inşaa edilecek olan TRİOS 2023’te, projenin 2017 yılında tamamlanması hedefleniyor.

TRİOS 2023 projesi
İstanbul’da şehir içinde yer alan tek organize sanayi bölgesi olan İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nde, Dersankoop arazisi üzerinde yükselecek olan TRİOS 2023 (Türkiye İkitelli Organize Sanayi 2023), adını da bölgeden alıyor.

TRİOS 2023, üç ayrı bloktan oluşuyor. Bu blokların ikisinde atölye ve dükkanlar, üçüncüsünde ise çarşı ve kuleler yer alıyor. Birinci atölye bloğu 128.000 m2, ikinci atölye bloğu 97.000 m2, çarşı ve kule bloğu ise 76.000 m2 olmak üzere projedeki toplam inşaat alanı yaklaşık 301.000 m2'yi buluyor. Projede toplam 250 adet atölye, 45 adet mağaza, 11’er katlı ofis/otel/iş merkezi kullanımlarına uygun 2 kule bina yer alıyor. Projede toplam satılabilir/kiralanabilir alan yaklaşık 260.000 m2 olacak.

Sanayicilerin kullandığı makinaların bir çoğunun yüksek ebatlarda olması; hammadde, ara mamul veya nihai mamullerin hacimli olması, imalatların yapılabilmesi ancak kat yüksekliği fazla olan yapılarda mümkün olabilmektedir. Bu nedenle TRİOS 2023’ün kat yükseklikleri tam 7 metre olarak tasarlandı.

Zaman, nakliye gibi giderleri en aza indirebilmek için her katına tırların çıkabileceği projede sanayide kullanılan makinelerin ağırlığı da göz önüne alınarak m2’ye 2 ton ağırlığa dayanıklı malzemelerle çalışmalar gerçekleştirilecek.

Hem şehrin hem sanayinin merkezi İkitelli’de yükselecek olan TRİOS 2023, 3. köprü İkitelli girişine olan yakınlığının yanı sıra, ulaşım kolaylığı ve artan ulaşım yatırımları sayesinde hem çalışanlar hem yatırımcılar için tercih edilecek.

"Organize Sanayide Devrim yaratan proje: Trios 2023!" Başlıklı Haberin Galerisi

Organize Sanayide Devrim yaratan proje: Trios 2023!

Organize Sanayide Devrim yaratan proje: Trios 2023!

Organize Sanayide Devrim yaratan proje: Trios 2023!

Organize Sanayide Devrim yaratan proje: Trios 2023!

Proje Bilgisi: Trios 2023