Orhangazi arsa alım ihalesi Beyttürk İnşaat'ın

Beyttürk İnşaat, Bursa Orhangazi ilçe belediyesinin düzenlediği arsa alım ihalesini 9 milyon lira bedel ile kazandı.

Orhangazi arsa alım ihalesi Beyttürk İnşaat'ın

Orhangazi Belediyesi'nin satışa çıkardığı 31.849,37 metrekarelik arsanın ihalesi tamamlandı. İhaleyi Beyttürk İnşaat, 9.045.000 lira bedel ile kazandı. 

Beyttürk İnşaat Orhangazi'nin kalkınmasına destek verecek
Beyttürk İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğurcan Barman, ihaleye ilişkin yaptığı açıklamada, başta Yalova olmak üzere Bursa ve İstanbul’da gerçekleştirdikleri projelerin özellikle Körfez Ülkeleri yatırımcıları tarafından büyük talep gördüğünü ifade ederek, ülkemizin doğal ve kültürel miraslarından biri olan İznik Gölü'nün kıyısında çok verimli bir ova üzerinde yer alan Orhangazi ilçesinin kalkınmasına katkıda bulunacakları için mutluluk duyduğunu söyledi.

İzmit-İstanbul Otoyolu'nda stratejik bölge Orhangazi
2023 yılına dek lokasyona 500 milyon doların üzerinde yatırım gerçekleştirmeyi planladıklarını belirten Barman: "İstanbul–Orhangazi-İzmir otoyol projesinin en önemli bölümü olan ve bu yıl sonunda hizmete girmesi planlanan İzmir Körfez Geçiş Köprüsü’nün bölge için önemine de değinen Barman, “Beyttürk İnşaat olarak yatırımlarımız ağırlıklı bu bölgede yer alıyor. Yalova-Bursa-Sapanca hattı İstanbul’a alternatif eşsiz bir bölge durumuna gelecek. Beyttürk İnşaat, Türkiye’nin en kıymetli yerlerini yatırımlarıyla değerlendirerek Türk misafirperverliğini tüm dünya ile Türk evleri konsepti ile buluşturuyor” diye konuştu. 

Aralık 2017'de teslim
Bursa’nın Orhangazi ilçesinde kazandıkları ihalenin önemine değinen Muhammet Uğurcan Barman, “İlçenin bulunduğu alan çok eski devirlerden bu yana yoğun yerleşimlere sahne olmuştur. Geniş bir tarih hazinesine sahiptir. İznik Gölü’nün %51’ine sahip olan bu verimli mozaik ilçesinde dinamik ve yenilikçi projeler üreteceğiz” diye konuştu.  Beyttürk İnşaat tarafından Orhangazi’de yapılması planlanan, bölgenin ve komşu illerin kalkınmasını amaçlayan karma proje 30 Temmuz 2015'te başlayıp Aralık 2017’de teslim edilecek.

Firma Bilgisi: Beyttürk Inşaat