Ortadoğulular en çok 2+1 ve 3+1’leri tercih ediyor

Ortadoğuluların şehir merkezine yakın projelere ilgi gösterdiğini söyleyen Çiğdem Hitay, büyüklük olarak ise 2+1 ve 3+1 dairelerin daha çok tercih edildiğini belirtiyor

Emlakwebtv / Haber: Havva Babaoğlu - Kamera: Ali Budak
Neredeyse her gün yeni bir gayrimenkul projesinin görücüye çıktığı İstanbul’da projelere ilgi yağıyor. Yerli yatırımcılar kadar yabancıların da İstanbul’dan mülk edinmek istediklerini söyleyen uzmanlar, özellikle Mütekabiliyet Yasası’nın ardından Ortadoğulular başta olmak üzere pek çok Avrupalının yatırım için İstanbul’u seçtiklerini belirtiyor.

Portföylerinde 200 bin TL’den 100 milyon dolara kadar farklı büyüklükte lüks daire ve yalılar olduğunu söyleyen Sotheby’s International Realty Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Çiğdem Hitay, genellikle geniş ve çok odalı evlerde yaşadıkları bilinen Ortadoğuluların İstanbul’da ise şehir merkezine yakın 2+1 ve 3+1 evleri tercih ettiklerini vurguluyor.

Çiğdem Hitay Türkiye’ye çalışmaya gelen üst düzey yabancı yöneticilerin ise daha çok Galata ve Cihangir bölgesindeki evleri tercih ettiğini söylüyor.