Osmangazi Köprüsü'nde Bayram sonrası tarifesi başladı

Osmangazi Köprüsü’nde, Ramazan Bayramı’nın bitişiyle birlikte ücretli tarifeye geçildi. Fiyatlar araç sınıfına göre, 88 TL ile 282 TL arasında değişiyor.

Osmangazi Köprüsü'nde Bayram sonrası tarifesi başladı

Açılışı Ramazan Bayramı öncesinde devlet töreni ile yapılan Osmangazi Köprüsü’nde ücretli geçiş dönemi başladı. Bayram süresince geçişlerin ücretsiz olduğu yeni yatırımda fiyatlar, araçların sınıfına göre 88.75 TL ile 2828.16 TL arasında değişiklik gösteriyor.

9 günlük sürenin ardından ücretli
9 gün süren Ramazan Bayramı haftası süresince geçişlerin ücretsiz olarak yapıldığı Osmangazi Köprüsü’nde, bu sürenin geçmesi ile birlikte geçiş bedelleri de uygulamaya alındı. Özellikle İstanbul’dan, Bursa, Balıkesir ve Ege Bölgesi’ne geçecek araçlar tarafından tercih edilen Köprü’den bu süre içinde 965 bin civarında araç geçiş yaptı.

Bugün saat 07.00’da başladı
Ücretli uygulama bugün sabah saat 07.00 itibarıyla başladı. Bu saatten itibaren köprüdeki “Ücretsiz” uyarısı değişti ve ödeme alternatiflerini belirten uyarılara yer verildi.

Osmangazi Köprüsü geçiş ücretleri
Osmangazi Köprüsü’nden geçiş için ilk kez ücret ödeyen vatandaşlar ise tarifenin yüksekliğinden şikayet etti. Otomobillerin 88.75, minibüs, otobüs ve kamyonetlerin ise 141.95 TL’den geçiş yaptığı Osmangazi Köprüsü’nü 3’üncü sınıf araçlar 168,60, 4. Sınıf araçlar 223.60. 5. Sınıf araçlar ise 282,15 TL karşılığı kullanabilecek. 6. Sınıf araçların geçişi ise 62,10 TL olacak.