Osmanlı İnşaat'a iflas erteleme kararı verildi

Osmanlı İnşaat Yapı için iflas erteleme kararı verildi. Şirketin yönetim kurulu başkanı resmi web sitesinden kararı duyurdu

Osmanlı İnşaat'a iflas erteleme kararı verildi

19 Şubat 2014 / Emlakwebtv
Beylife Residence, Beylife Residence 2, Beylik Konakları gibi projelere imza atan Osmanlı İnşaat Yapı için Bakırköy 17. Asliye Ticaret Mahkemesi'nden iflas erteleme kararı çıktı. Kararla ilgili Yönetim Kurulu Başkanı Osman Bakırcı, şirketin resmi web sitesi üzerinden bir açıklama yaptı.

O açıklama şöyle: "Sayın müşterilerimiz, 18.02.2014 tarihi itibariyle Bakırköy 17. Asliye Ticaret Mahkemesi'nden şirketimiz hakkında iflas erteleme kararı almış bulunmaktayız. Osmanlı İnşaat'ın mevcut varlıkları borçlarına oranla yüksek olduğundan ilgili mahkeme siz değerli müşterilerimiz ve Osmanlı İnşaat'ın sizlere karşı yükümlülüğünü yerine getirebilmesi amacıyla böyle bir karar verilmiştir.

Halen Osmanlı İnşaat'tan daire sahibi olup sözleşmesi devam eden ve sözleşmelerini iptal edip tarafında ödeme yapılmasını bekleyen müşterilerimiz bu alınan kararla hiçbir şekilde mağdur olmayacaklardır. Firmamız üzerinde bulunan hacizler sebebiyle bankalarda bulunan varlıklarımızı şu ana kadar kullanamamaktaydık. Bu tarihten sonra şirketimize yapılacak tüm ödemeler Bakırköy 17. Asliye Ticaret Mahkemesi'nin vermiş olduğu karar doğrultusunda yapılmakta olan inşaatlarımıza ve borçlu olduğumuz müşterilerimize aktarılacaktır. "

Firma Bilgisi: Osmanlı Inşaat