OSWE Avrupa Merkez Bankası'na komşu oldu!

Sinpaş'ın iştiraki olan Servet GYO tarafından hayata geçirilen OST-WEST projesi, Avrupa Merkez Bankası binasıyla aynı caddede yer alıyor

OSWE Avrupa Merkez Bankası'na komşu oldu!

19 Mart 2014 / Emlakwebtv
Sinpaş Holding iştiraklerinden Servet GYO, Almanya’da dev bir yatırıma imza attı. İlk yurt dışı yatırımını, Avrupa ekonomisinin kalbinin attığı şehre Frankfurt’a yapan Servet GYO, şehrin kuzeyinde yer alan ve yaklaşık 291 bin 159 m2 kiralanabilir alana sahip Neckermann-Area’yı Ocak 2014 devraldı. Komplekse, şehrin doğu’yu batı’ya bağlayan lojistik özelliğinden esinlenilerek, OST-WEST kısaltılarak OSWE ismi verildi. Avrupa’nın en yoğun iş bölgesi olarak nitelenen, dünyanın büyük sanayi, ticaret ve finans kuruluşlarının merkezi olan, uluslararası fuarların düzenlendiği Frankfurt'ta, aynı zamanda Almanya Merkez Bankası ve euro bölgesindeki 17 ülkenin para politikasını yöneten Avrupa Merkez Bankası da bulunuyor.

OSWE 291 bin 159 m2 kiralanabilir alana sahip
OSWE’nin tanıtım toplantısında konuşan Servet GYO Genel Müdürü Mahmut Sefa Çelik, “OSWE, ticari bir komplekstir ve lojistik merkezi, depolama, ofis, perakende alanları ve TV stüdyosundan oluşmaktadır. 291 bin 159 m2 kiralanabilir alana sahiptir ve 83 bin m2’si hali hazırda kiralanmıştır. Birbirinden farklı ve sektörünün öncü şirketleri olan; BLG Logistic, Universium Incasso, Möbelum ve Rene Sola mevcut kiracılarından bir kaçını oluşturmaktadır. Kompleksin depo alanı 207 bin 736 m2, ofis alanı 83 bin 423 m2, brüt yapı alanı 313 bin 180 m2’dir. 1850 araç kapasiteli park alanı mevcuttur. Bugünki rayiçle, sigorta değeri yaklaşık olarak 450 milyon euro iken, yeniden yapım değeri aşağı yukarı 600 milyon euro olarak düşünülmektedir” dedi.

Avrupa Merkez Bankası'na komşu olacak
242 bin 399 m2 arazi üzerinde yerleşik, bölgedeki en büyük ticaret üslerinden biri olan OSWE, Frankfurt’un am Main, Hanauer Landstrasse 360 bölgesinde yer alıyor. Global ticaretin dev kompleksi; depolama, büro, konaklama yeme/içme alanlarıyla kiralayanlara, emtiasını sipariş öncesinde sevkederek uzun yol sürelerini sıfırlama imkanlarını sunuyor. Bu haliyle uzak mesafe ticaret için emsalsiz olan kompleks, otobana 1 km, tren istasyonuna 10 dakika, uluslararası hava limanına yalnızca 20 km. mesafede, çok değerli bir lokasyonda bulunuyor. Kompleksin yer aldığı cadde, şehrin en hızlı gelişen bölgesi olarak nitelenirken, Avrupa Merkez Bankası da bu cadde üzerinde inşa ediliyor.

Toplantıda, “Kıtalararası ticarete yön veren şirketlerin başarılarının temelinde, işlerini uluslararası bir köprü olarak görmeleri olduğunu” vurgulayan Mahmut Sefa Çelik, “OSWE’nin lokasyon olarak tüm dünyaya açılan farklı kapılara sahip bir ticaret kompleksi olduğunu, 360 derece ticaret yapma imkanı sunduğunu, doğu ile batı arasında bir köprü konumunda bulunduğunu” ifade etti.

Avrupa’nın merkezinde tek katta 20 bin m2 ofis imkanı
Konforlu kullanım ve rahatlık için, modern mimarinin yatay konsepti ile tasaralanan kiralanabilir ofisler, OSWE’nin ana cadde üzerindeki 21 bin 265 m2 alan dahil olmak üzere, 81 bin 265 m2 alanında bulunuyor. Tek katta 200 m2’den 20 bin m2’ye kadar ofis seçeneği sunan OSWE, ferah ve geniş bir çalışma imkanı sunuyor.

OSWE, depolama alanlarıyla oldukça kullanışlı bir yapı. Yüksek raf sistemi kullanımına uygun olan ve 30 metreyi bulan yüksek tavanlı depolar, çok katlı depolama imkanı sağlıyor. Depo girişleri, TIR’ların yanaşmasına uygunken, yaklaşık olarak 500 metre uzaklıktaki limandan gemilerle gelen yük, tren vagonlarıyla hacmi 750 bin m3’ü bulan depolara doğrudan taşınıyor.

Her türlü ekipmanın rahatlıkla kullanılacağı büyüklükte, televizyon ve film stüdyoları olan OSWE, alt yapısı tamamen hazırlanmış stüdyolarda fotoğraf çekimi ya da film prodüksiyonlarını bir başka platforma gitmeden yapabilme imkanını sunuyor.

OSWE’nin içinde bulunan bir diğer alan ise özel teknik altyapıya sahip arşiv alanları.  Belge ve dosyaların saklandığı bu bölüm, şirketlerin/kurumların hafızalarını güven altına alıyor.

OSWE’de işi keyfe dönüşütürecek her ayrıntı özenle planlanmış. Yeşil alanlara, mola teraslarına, dünya mutfaklarının seçkin restoranları ile aktif yaşam alışkanlıklarını çalışırken de sürdürmek isteyenler için özel spor salonlarına yer verilmesi planlanıyor.

Çok amaçlı ve fonksiyonel çözümler sunan yapısıyla, işine değer katmak isteyen ve ideal çalışma esasları baz alınarak tasarlanan OSWE’nin hedef kitlesini sadece Türk girişimciler oluşturmuyor. OSWE, hedefi kıtalararası ticaret olan Avrupa girişimcilerini, “360 derece ticaret bağlantısı” mottosuyla bekliyor.