Otis'te üst düzey atama

Tüm dünyadaki yüksek bina ve önemli altyapı projelerini yönetmek üzere Otis Dünya Başkan Yardımcılığı’na Bora Gülan getirildi

Otis'te üst düzey atama

2002’de Otis Türkiye Genel Müdürü olan, 2012’den itibaren de 16 ülkeden sorumlu Otis Türkiye ve Orta Doğu Direktörlüğü yapan Bora Gülan; bu görevlerine ek olarak, Ocak 2014’ten bu yana da UTC BIS (United Technologies Building & Industrial Systems) Türkiye ve Orta Doğu Entegre Çözümler ve Stratejik Müşterilerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyordu. Bora Gülan, Otis Dünya Başkan Yardımcısı olduğu yeni görevine, merkez ofis olarak belirlenen Londra’da başladı.

Otis Türkiye Genel Müdürlüğü’ne Özgür Aren atandı
Otis Türkiye’nin yeni genel müdürlüğünü ise, 16 yıldır şirkette çeşitli departmanlarda çalışan ve son olarak Otis Türkiye Satış ve Bölgeler Direktörlüğü görevini yürüten Özgür Aren üstlendi. 

Sorumluluk alanım tüm dünyadaki yüksek binalar
Yapı ve havacılık alanında, Carrier, Sikorsky, Pratt & Whitney gibi lider markalara sahip United Technologies çatısı altında faaliyet gösteren Otis Global’deki yeni yapılanma ile Otis Dünya Yüksek Bina ve Altyapı Projeleri Başkan Yardımcılığı’nı yürüteceğini belirten Bora Gülan: 'Sorumluluk alanım, tüm dünyada inşa edilen yüksek binalar, önemli altyapı projeleri, havaalanları, metrolar ve 15 milyon doların üzerindeki asansör ve yürüyen merdiveni olan büyük projeleri kapsıyor.' dedi.

İstanbul dahil 7 önemli merkezde ekip kuruyoruz
Bora Gülan, dünyadaki uluslararası projelerin etkin şekilde koordine edilmesini sağlamak için üstlendiği yeni stratejik göreviyle ilgili şunları söyledi: 'Benim sorumluluğumda olan Şangay’daki ‘yüksek bina Ar-Ge merkezi ve fabrikası’nın da aralarında bulunduğu Otis fabrikaları ile ülkelerdeki şirketler arasında şeffaflığı artırarak, pazar payını yükseltmeyi hedefliyorum. Şimdiden İstanbul’un da aralarında olduğu 7 önemli merkezde, ekip ve ofis kurma çalışmalarına başladık.'