Otis, ürünleriyle çevreci çözümler sunuyor

Otis; enerji tasarrufu konusunda ilklere imza attığı yenilikçi ürünleriyle, tüm binaların ihtiyacını karşılayan çevre dostu çözümler sunuyor

Otis, ürünleriyle çevreci çözümler sunuyor

05 Mart 2014 / emlakwebtv
Otis; asansör, yürüyen merdiven ve yürüyen yol alanında ürettiği çevre dostu ürünleri ile faaliyetini sürdürüyor. Otis’in, dünyada 60 binden fazla çalışanını, geleceğe olumlu bakmaları ve sorumluluk üstlenmeleri için teşvik ettiğini vurgulayan Otis Türkiye ve Orta Doğu Direktörü Bora Gülan, “Otis’te çevre bilinci, üretimden servis hizmetine kadar tüm faaliyetlerimize yansıyor. Yaptığımız her işe çevreci duyarlılıkla yaklaşmak bizim en baştan itibaren verdiğimiz bir taahhüt. Böylece şirketimiz, tedarikçilerimiz ve müşterilerimizle, daha yeşil ürün kullanımı hedefine doğru ilerliyoruz” diye konuştu.

Gülan: “en fazla asansör ihracatı yapan Türk firması olmamız sürpriz değil”
Türkiye’de üretim yapan tek uluslararası asansör üreticisi olan Otis Türkiye’nin, apartmanlardan gökdelenlere, alışveriş merkezlerinden metro istasyonlarına, havaalanlarından hastane, otel ve kamu binalarına kadar geniş bir yapı grubunun, asansör, yürüyen merdiven ve yürüyen yol ihtiyacını karşıladığını belirten Bora Gülan, “Bugün Otis’in Avrupa’daki en önemli 3 üretim üssünden biri olan Otis Türkiye olarak; enerji kullanımını azaltıp performansını artırdığımız ürünlerimizle, en fazla asansör ihracatı yapan Türk firması olmamız sürpriz değil” diye konuştu.

Çevre dostu Otis, yeşil bir çevre için kullandığı formüllerin birer yansıması olan “Gen2”, “ReGen”, “Gen2 Switch” ve “Compass Plus” adlı ürün ve sistemleri ile önemli oranda enerji tasarrufu sağlıyor.