Otis'in önceliği tam güvenlik

Dünyanın ilk emniyetli asansörünü icat eden Otis, kurulduğu günden beri en emniyetli asansörleri üretmeye devam ediyor

Otis'in önceliği tam güvenlik

Dünyanın ilk emniyetli asansörünü icat eden Otis, kurulduğu günden beri en emniyetli asansörleri üretmeye devam ediyor. Tüm çalışanların görevi en güvenli şekilde yapması için eğitim ve emniyet denetimine önem verdiklerini belirte Otis Türkiye Genel Müdürü Özgür Aren, ''Sürdürdüğümüz eğitim çalışmaları ile tehlike ve risklerin farkına varılmasını sağlıyoruz. Temel amacımız, üretimden servis aşamasına kadar tüm süreçte güvenlik ve denetime öncelik vererek, her türlü riskin oluşmasını önlemek” dedi.

Aren, 9-14 Mayıs İş sağlığı ve Güvenliği Haftası ile ilgili yaptığı açıklamada, hem çalışanlar hem kullanıcılar için daha emniyetli teknolojiler geliştirmek amacıyla sürekli çalıştıklarını söyledi. 

Önce emniyet’ ilkesinin Otis’te bir kurum politikası olarak benimsendiğine dikkat çeken Özgür Aren, “Otis Türkiye bünyesinde, tüm tesisat, montaj ve servis görevlerinin her seferinde mümkün olan en güvenli şekilde yapılmasını sağlamak amacıyla standart prosedürleri yerine getiriyoruz. Ayrıca, Otis Global’de kullanılan dünya standartlarını da aynen uyguluyoruz. ‘Çevre, Sağlık ve Emniyet’ uygulamalarının bu sistem içinde yürütüldüğü Otis Türkiye’de, her zaman ‘çift emniyet’ sistemi uygulanıyor. Yani bir emniyet sisteminin devre dışı kalması durumunda diğer sistemin çalışanı koruması hedefleniyor” şeklinde konuştu. 

Otis'te çalışanların koruyucu ekipmanından kullandığı malzemelere kadar temel emniyet kuralları sıkı bir şekilde takip ediliyor. Otis Türkiye'de, sadece Çevre, Sağlık ve Emniyet departmanı tarafından değil, üst düzey yöneticiler ve mühendisleri tarafından da denetim yapılıyor. 

Firma Bilgisi: Otis Türkiye