Oto World'de kiralama dönemi başladı

Anadolu Yakası'nda hayata geçirilen 'Oto AVM'si Oto World' projesinde sona yaklaşılırken, kiralamalar başladı

Oto World'de kiralama dönemi başladı

2015'in ilk çeyreğinde teslimleri gerçekleşecek Anadolu Yakası'nın "İlk ve Tek" Oto AVM'si Oto World'de, projenin sonuna gelinmesiyle kiralama seçeneği devreye sokuldu.

Oto World'da 365 ticari birim yer alacak
365 ticari birimin yer aldığı projede kira bedelleri, ortalama 200 m2'lik bir birimin baz alınmasıyla, 4 Bin ila 5 Bin TL arasında değişiyor. Evra Grup ve Has Şirketler Grubu ortaklığı güvencesinde inşa edilen Oto World Gayrimenkul Genel Müdürü Sermet Yardımcı,2008 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan 'oto galericilerinin' şehir dışına çıkarılması tebliğinin ardından hayata geçirilen Otoworld projesnin, Anadolu yakasında faaliyet gösteren galericiler için tasarlandığını söyledi. 

Oto World-Pendik

170 milyon TL'lik yatırım bedeli
Oto World'ün Avrupa Yakası'ndaki benzerlerinden hem kiralama hem de satın alma rakamları bakımından yüzde 50'den fazla kar sağladığını belirten Yardımcı, sözlerine "İçerisinde 365 iş yeri bulunan toplam 170 Milyon TL'lik yatırım bedeline sahip projemizde, ortalama 200 m2'lik bir iş yerinin kiralama bedeli AVM içerisindeki lokasyonuna göre 4 bin ila 5 bin TL arasında iken, satış fiyatı ise yaklaşık 790 bin ila 1 milyon TL arasındadır." dedi.

Oto World Gayrimenkul Genel Müdürü Sermet Yardımcı

Projeye yatırım yapmak isteyenler için de uyarılarda bulunan Yardımcı, proje bünyesinde hastane, dini merkezler, otel, rezidans, AVM, kongre ve toplantı salonları olacak Yenişehir'e komşu olarak ina edilecek Oto World'un lokasyonuna dikkat çekti. Yardımcı: 'Oto World, İstanbul'un en hızlı gelişen ilçelerinden Pendik'te, kara- hava- deniz- yer altı gibi tüm ulaşım yolları ile kolaylıkla ulaşılabilen merkezi bir konumda. Tüm bu artılar Oto World'ü benzer bir bedel ile herhangi bir lokasyondaki gayrimenkul yatırımından da daha karlı kılıyor. Oto World'e yapılan bir yatırım konut yatırımına oranla, neredeyse yarı yarıya bir süreçle, daha hızlı geri dönüş sağlıyor.' şeklinde konuştu. 

Proje Bilgisi: Oto World