Otomotiv sektörüne mütekabiliyet desteği

Mütekabiliyet yasası, emlak sektöründen sonra, otomotiv sektörünün de yüzünü güldürmeye başladı

Otomotiv sektörüne mütekabiliyet desteği

18 Haziran 2014/Emlakwebtv
Mütekabiliyet yasasının getirileri otomotiv sektörünü de olumlu yönde etkilemeye başladı. Konuyla ilgili bir açıklama yayınlana Kosifler Oto Satış Müdürü Barkın Pınar, ülkemizde kiralık otomobil sayısının her geçen gün hızla arttığını belirterek, yabancıların ulaşımları için kiralık otomobil tercihlerinin büyük artış gösterdiğini söyledi. 

Pınar: "Bununla beraber turizm sezonunun yaklaşması, tatil ve yatırım için ülkemize gelen yabancılar sebebiyle bu dönemde kiralama firmalarının alımları en yüksek seviyelerde seyrediyor. Kiralama sektörünün gelişmesi, doğrudan otomotiv sektörüne de yansıyor. Yılın ilk beş ayında yaklaşık 25 bin  üst segmentte yer alan otomobil satıldı. Satılan yaklaşık her dört otomobilden birinin kiralama firmaları tarafından satın alınması bunun en önemli göstergesi”  dedi. 

Mütekabiliyet yasasının ekonomiye yararına da dikkat çeken Barkın Pınar, “ 2012 yılında çıkan yasanın meyvelerini otomotiv sektörü olarak son bir yılda bizde toplamaya başladık. Nüfus olarak globalleşmemizi de sağlayacağını düşündüğüm yasanın etkileri akmasa da sadece damlıyor ancak önümüzdeki yıllarda otomotiv sektörüne ve diğer sektörlere dolaylı katkılarının gözle daha net görülür şekilde artacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.