Özdemir Park Alışveriş Merkezi Ereğli'de Açıldı!

Özdemir Park Karadeniz Ereğli'de 6 Eylül'de açıldı. 12 bin metrekare brüt kiralanabilir alan ile yeni mekan Erdemir Caddesi'nde yer alıyor

Özdemir Park Alışveriş Merkezi Ereğli'de Açıldı!

Özdemir Park Karadeniz Ereğli'de 6 Eylül'de açıldı. 12 bin metrekare brüt kiralanabilir alan ile yeni mekan Erdemir Caddesi'nde yer alıyor. 

Özdemir Park, komşu alanlar ve hizmet sağlayıcılara yaklaşık 300 yeni doğrudan iş yaratımı sağlayacak olup, bu sayede şehrin ve bölgenin sosyal-ekonomik gelişimine önemli bir katkıda bulunacak.

Özdemir Park Ereğli'deki tek, bölgedeki ikinci 2 bin metrekare alana sahip bir sinema ve birçok markayı hizmete sunmaktadır. Çeşitli ulusal ve yerel markayı bünyesinde barındıran 9 tanesi restoran olmak üzere 52 mağazanın yanı sıra, Alışveriş Merkezi 400 araçlık park yerine sahiptir.

Özdemir Park Ereğli’ de LC Waikiki, Mavi, Deichmann, Hummel ve Colin’s gibi markaların bulunması sağlayacaktır.

Özdemir Park Alışveriş Merkezi Ereğli'de Açıldı!

47 yıllık hayal gerçek oldu

Özdemir Boru Yöneticisi Fevzi Özdemir “Bu gördüğünüz Alışveriş Merkezi, Özdemir Ailesi’nin 47 yıllık bir hayaliydi. Şu anda bu hayalimizin gerçekleşmiş olmasından dolayı büyük bir mutluluk duymaktayız. 1969 yılında bu alışveriş merkezinin oturduğu alan 5 bin metrekare büyüklüğünde 44 hissedarı olan bir tarlaydı. Özdemir ailesi hissedarların satmakta olduğu hisseleri alarak on sene içerisinde bu yeri almış oldu”  sözleriyle dikkat çekti.

50 milyon TL'lik yatırıma sahip

Özdemir, yaklaşık 50 milyon TL’lik bir yatırıma sahip olan avm’den ne kadar ciro beklendiği sorusuna ise “ Hem bu ülke, hem de Ereğli bizim için çok kıymetli ve çok değerli. Biz, 1969 yılından beri ülkemize ve Ereğli’ye değer katmak için çalışan bir aileyiz. Ve bu projede tamamıyla bu düşüncelerle yola çıkılarak yapılmıştır. Amacımız Ülkemize ve Ereğli’ye yeni bir değer daha katmaktır. Dolayısıyla öncelikli hedefimiz ciro bekletisi olmamıştır.” yanıtını verdi.

Özdemir Park Alışveriş Merkezi Ereğli'de Açıldı!

Kentin yeni buluşma noktası olacak

Özdemir Park, AVM Müdürü Şuayben Güneş ise " Özdemir Park Alışveriş Merkezi'ni sadece bir alışveriş merkezi olarak planlamadık. Ereğli'nın en yeni ve en modern buluşma noktası, sunduğu ayrıcalıkları ile ailenin tüm fertlerinin sosyalleşebileceği ve birlikte güzel vakit geçireceği bir yaşam merkezi olarak hayata geçirdik. Ereğli'nın en yeni ve modern tek sineması, birbirinden farklı ulusal markalar, farklı tatları barındıran ve yeme-içme alternatifleri sunan restoranları, ayrıcalıklı etkinlikleriyle Ozdemir Park Alışveriş Merkezi’nin kentin yeni buluşma noktası olacağına inanıyoruz. 300 kişiye istihdam sağladığımız Alışveriş Merkezi’mizle şehrimize sosyal ve kültürel fayda da sağlamaktayız." şeklinde konuştu.

Ereğli için çok yeni ve yeniliklere açık

Çocuk alanlarının yanı sıra sinemanın da varlığı ziyaretçilerinin dikkatini çekmek konusunda Alışveriş Merkezi'nin gücüne güç katacak, çünkü her iki alan da Ereğli için çok yeni ve yeniliklere açık.

Özdemir Park alışveriş merkezi 6 Eylül'de halka açılan 7 sinema salonuna sahip. Avşar sineması ülke genelinde 16 Alışveriş Merkezinde faaliyet göstermekte olup ve Türkiye'deki faaliyetlerine 1984 yılında başlamıştır.  Çocuk oyun alanı operatörü Funny Day ise 2009 tarihinde kurulmuştur. Marka Türkiye'de 16 şehirdeki 24 dükkanda faaliyet göstermektedir

Eregli'de ilham verici bir marka

Ereğli'de yaşayan ve Ereğli'yi ziyaret edenler için yeni bir buluşma noktası olan Özdemir Park, aileleri ve tüm ziyaretçileri zenginleştirici ve yenilikçi bir deneyim yaşatmak için, şehirde bir referans noktası olacak şekilde tasarlanmıştır. Erdemir Caddesi'nde yer alan merkez şehrin merkezi bölgesinde yer almakta olup ilk yılında yaklaşık 5 milyon ziyaretçiye ulaşacaktır.

Özdemir Park’ın yönetiminden ve kiralamasından sorumlu firma, uluslararası alışveriş merkezi uzmanı Sonae Sierra’dır.

Proje Bilgisi: Özdemir Park Alışveriş Merkezi