Özdilek AVM 5 Eylül'de açılıyor

Değeri 1 milyar dolar olan İstanbul Özdilek Alışveriş Merkezi 5 Eylül'de açılıyor. Şirket Eylül 2015’te de Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı olarak halka açılıyor

Özdilek AVM 5 Eylül'de açılıyor

Zorlu, Akmerkez, Kanyon, Safir, Metrocity gibi alışveriş merkezlerinin bulunduğu Levent'te yeni bir alışveriş merkezi, ofis ve otel yatırımı daha açılıyor. 5 Eylül'de açılacak ÖzdilekPark İstanbul AVM’de, 135 adet yerli ve yabancı markaların yer alacağı mağazalar, restoranlar, çocuk eğlence alanları ve sinema salonları yer alacak. AVM'de yer alan mağazaların kiralanması ise Jones Lang LaSalle firması yapıyor. 

Özdilek Alışveriş Merkezleri ve Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek, Levent’te 300 milyon TL yatırımla gerçekleşen kompleksin bugün değerinin 1 milyar dolar olduğunu söyledi. Ortaklık için çok talep geldiğini ancak düşünmediklerini dile getiren Hüseyin Özdilek, Eylül 2015’te Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı kuracaklarını ve şirketin yüzde 25’ini halka açacaklarını belittti.
Hüseyin Özdilek şunları söyledi: “AVM’de 135 mağaza var. 100’ün üstünde faaliyete başladı. AVM’de doluluk yüzde 98. Ofis doluluğu ise yüzde 40, yakında yüzde 80’i bulacak. Otelin 389 odası var. 15 bin otelli zincir Wyndham Otel’den franchise aldık. İzmir’de uzmanlaştığımız için oteli biz işleteceğiz.”

Hüseyin Özdilek, “Levent bölgesinde AVM yatırımlarının doyuma ulaştığı ve rekabetin zorlaştığı” eleştirilerine ise ilginç bir yanıt veriyor:
“10 yıldır bu yatırımı bekliyorduk bu zamana denk geldi. Rekabetten kimse korkmamalı. Rekabet olmamasından korkmalı. Rekabet yoksa kalitede yoktur. Rakip insanı terbiye eder maliyetlerini kontrol eder. Herkes dersini iyi çalışacak. Ben yatırımımdan memnunum, ekibim ve ben dersimi çalıştım. Piyasa fiyatına uyarak hareket ediyoruz. 4 bin metrekare Özdilek olacak. HM, Boyner gibi önemli markalar var. Talebin bol olduğu zaman mal satmak kolay. Arzın bol olduğu zaman marka olunur.”