Özdilek Center açıldı

Özdilek Holding'in İstanbul'da 700 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirdiği Özdilek Center kapılarını ziyaretçilere açtı

Özdilek Center açıldı

Özdilek’in İstanbul Levent'te inşa ettiği Özdilek Center'ın açılışı bugün gerçekleştirildi. Karma proje olarak hayata geçirilen Özdilek Center, 140 seçkin mağazanın yer aldığı AVM ile 32 katlı otel ve 33 katlı bir plazadan oluşuyor. İstanbul iş dünyasının kalbi Levent'te direkt metro bağlantısıyla, yerli ve yabancı misafirlerine en rahat ulaşımı sağlayacak olan Özdilek Center, alışveriş, yaşam ve iş dünyasının prestij merkezi olmaya hazırlanıyor. Özdilek'e ait hipermarket, mağaza ve sinema birimleri ile yaklaşık 500 kişiyi istihdam edecek olan projedeki diğer mağazalarda da yaklaşık bin 500 kişinin görev alacağı, otel ve iş merkezi ile birlikte düşünüldüğünde proje toplamda yaklaşık 2 bin 500 kişiye direkt istihdam sağlıyor.

İstanbul'un karmaşık trafiğine girmeden ÖzdilekPark AVM ile bağlantılı metro hattı sayesinde AVM, River Plaza ve Wyndham Grand İstanbul Levent otel ziyaretçileri, dış alana çıkmadan, herhangi bir bağlantı yoluna gerek duymadan metro ile Kartal ve İstanbul Atatürk Havalimanı güzergahında gitmek istediği yere kolayca ulaşabiliyor. Ayrıca inşaatı devam etmekte olan Levent–Hisarüstü metro hattının ilk hattının ilk durağının bu noktada olması planlanıyor.

700 milyon dolar yatırım bedeliyle hayata geçirilen projeyle yıl içinde 10 milyonun üzerinde ziyaretçiye ulaşmayı hedeflediklerini belirten Özdilek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek konuyla ilgili şunları söyledi: “İstanbul'un en hareketli bölgelerinden biri olan Levent, iş ve yaşam merkezleriyle her gün binlerce kişiyi ağırlıyor. Burada yaşam hiç durmuyor ve ulaşım kolaylığıyla da özellikle iş insanlarının uğrak yerleri arasında yer alıyor. İşte tam da bu noktada konumlandırdığımız Özdilek Center İstanbul, 3 km2'lik alanda yer alan yerleşik nu¨fusla toplam 500 bin kişi, 5 km2'lik alanda ise toplam 1 milyon 100 bin kişiye ulaşıyor. Şehrin kalbinde konumlandırdığımız proje, İstanbul'daki ilk projemiz. Bu projeyi hayata geçirirken İstanbul'un kalabalıklığını ve karmaşasını göz önünde bulundurduk ve misafirlerimize her türlü hizmeti vermeyi amaçladık. Bu görkemli projemizde; 5 yıldızlı, 389 odası ve birçok konferans-toplantı salonu ile uluslararası bir prestije sahip Wyndham Grand İstanbul Levent gibi İstanbul'un yerli-yabancı iş dünyasının yıldızı olacak bir otel bulunuyor. Ayrıca yaklaşık 3 bin beyaz yakalı çalışanı ağırlayacak en yeni teknolojilerle inşa edilen River Plaza yer alıyor. Projenin alışveriş, yaşam ve eğlence merkezi olacak ÖzdilekPark İstanbul AVM; Türkiye'nin en seçkin 140 markası ile alışveriş ihtiyaçlarının karşılanacağı, çocuklar için eğlence alanı, farklı damak tatları için özel yiyecek-içecek bölümleri ve yeşil teraslarıyla misafirlerine doğanın tadını çıkaracağı bir yaşam alanı sunuyor.”