Özdilek Holding yeni yatırımı için Bolu'yu seçti

Özdilek Holding, 15 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirdiği Bolu AVM'sinin açılışını yaptı.

Özdilek Holding yeni yatırımı için Bolu'yu seçti

Özdilek Holding, 15 milyon dolara mal olan Bolu yatırımının açılışını gerçekleştirdi. Yeni yatırımla birlikte ülke genelindeki AVM sayısını artırmayı sürdüren Holding, 2017 yılında 21 AVM adedine ulaşmayı hedefliyor. 

Özdilek Holding Türkiye'ye yayılıyor
22 dönüm arazi üzerinde 9 bin metrekarelik kapalı alana sahip Özdilek Bolu, hipermarket, departman mağaza, kafe-restoran gibi bölümlerin yanı sıra çocuk eğlence merkezleri ile de dikkat çekiyor. 2016 yılı içinde Uşak, Bolu, Düzce ve Turgutlu da, 2017 yılı içinde de Bursa, Nilüfer ve Bursa Mudanya'da yatırım planladıklarını vurgulayan Özdilek, bu 6 yatırım için 80 milyon dolar harcayacak.

Yatırımlarla ilgili bile veren Özdilek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek, bugüne dek 9 alışveriş merkezi açarak dünyanın en önemli markalarını Türkiye'ye getirdiklerini belirtti. Özdilek:

Toplam istihdamda 8.500 hedefi
" Bundan sonraki hedefimiz, Özdilek kalitesini diğer şehirlere de götürmek. 2016 yılı içinde Uşak, Turgutlu ve Bolu ve Düzce’de, 2017'de ise, Bursa Nilüfer ve Bursa Mudanya'da yeni alışveriş merkezleri açmayı planlıyoruz.  Şu anda toplam 7 bin kişi istihdam ediyoruz. Bolu’da açacağımız yeni AVM’de ise 200 kişi ile çalışmayı planlıyoruz. Önümüzdeki yılın bahar aylarına kadar 1.500 kişiyi daha işe alarak, toplam 8 bin 500 kişiye ulaşacağız” ifadelerini kullandı.