Özel Üniversite projesi için ortaklık görüşülüyor

MCT Danışmanlık Özel Üniversite Kurulması proje için yatırımcı ortak olarak Timur Gayrimenkul Geliştirme A.Ş. ile işbirliği için ortaklık görüşmelerine başladı

Özel Üniversite projesi için ortaklık görüşülüyor

05 Kasım 2013 / Emlakwebtv
MCT Danışmanlık'tan yapılan açıklama şöyle: “04.11.2013 tarih 14:08 saatinde yapılan Özel Üniversite Kurulması başlığı ile yapılan duyurumuzda; Halka arz hedeflerimiz ve büyüme stratejimiz doğrultusunda teknoloji ve işletme yönetimi odaklı özel bir üniversite kurulması için gerekli somut adımların atılmasına ve gerekli resmi mercilere başvuruda bulunulmasına dair kararımız duyurulmuştur.

Bu karara istinaden, proje için yatırımcı ortak olarak NEF markasıyla faaliyet gösteren Timur Gayrimenkul Geliştirme A.Ş. ile işbirliği için ortaklık görüşme sürecinin başlatılmasına karar verilmiştir. Timur Gayrimenkul A.Ş.'nin yatırımcı ortak olarak proje finansmanına fon sağlamasının yanı sıra, üniversite yerleşkelerinde önemli bir yeri olan taşıyan gayrimenkul geliştirme alanındaki tecrübesiyle de projeye aktif katkı sağlaması hedeflenmektedir. Bu çerçevede faaliyetlerimizi desteklemek üzere bir Eğitim Vakfı kurulması amacıyla Timur Gayrimenkul A.Ş. ve Şirketimiz arasında 01.11.2013 tarihinde Vakıf senedi imzalanmıştır. Vakıf kuruluşu için gerekli hazırlıkları takiben resmi mercilere başvurular yapılacaktır.”