Özelleştirme İdaresi 5 ilde 16 gayrimenkul satışı yapacak

Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, 5 ilde yer alan 16 gayrimenkulü 15 Ocak 2014 ve 16 Ocak 2014 tarihlerinde gerçekleştirilecek ihalede satışa çıkaracak

Özelleştirme İdaresi 5 ilde 16 gayrimenkul satışı yapacak

10 Ocak 2014 / emlakwebtv
Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın gayrimenkul satışıyla ilgili ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nca Sakarya'nın, Ferizli ilçesi, Sinanoğlu Mahallesi, Köyiçimevkiinde yer alan imarlı gayrimenkulün üzerindeki trafo binası ile birlikte satışının, Ankara'nın, Keçiören ilçesi, Aşağı Eğlence Mahallesi'nde yer alan, gayrimenkulün üzerinde bulunan meskenin satışının, Denizli'nin Bekilli ilçesi, Yeni Mahallesi'nde bulunan dükkanın satışının, Batman'ın, Kozluk ilçesi, Yapraklı Köyü'nde yer alan gayrimenkullerin satışının, İzmir'in, Menemen ilçesi, Süzbeyli Köyü'nde yer alan gayrimenkullerin satışının, Manisa'nın, Kula ilçesi, Gökçeören Dere Mahallesi,Kovukdere mevkii'nde yer alan, gayrimenkulün satışının, Nevşehir'nin Merkez ilçesi'nde bulunan gayrimenkullerin satışının, Samsun'un Canik ilçesi, Teknepınar Mahallesi'nde bulanan, hissesinin satışının, Muğla'nın, Ula ilçesi, Akyaka köyü'nde yer alan gayrimenkulün satışının, Denizli'nin Merkez ilçesi, Kirişhane Mahallesi'nde yer alan gayrimenkul satışının özelleştirilmesi yapılacak.

İhaleler için son teklif verme tarihi 20 Şubat ve 6 Mart 2014
Taşınmazlar için geçici teminat tutarı bin 200 TL ile 1 milyon 500 bin TL arasında olacak. İhale şartnamesi bedeli ise 50 TL ile 3 bin TL arasında değişecek. İhaleler için son teklif verme tarihi 20 Şubat ve 6 Mart 2014 tarihlerinde olacak. İhaleler, pazarlık usulü ile gerçekleştirilecek. İhale Komisyonunca gerekli görüldüğü takdirde ihaleler, pazarlık görüşmesine devam edilen teklif sahiplerinin katılımı ile açık artırma suretiyle sonuçlandırılabilecek. Katılımcılar ayrı ayrı olmak koşuluyla, birden fazla ihaleye teklif verebilecekler. İhaleye katılabilmek için gayrimenkuller için ayrı ayrı İhale Şartnamesi alınması ve tekliflerin Kurtuluş Ankara adresine son teklif verme günü saat 17.00'ye kadar elden teslim edilmesi zorunlu olacak. Tanıtım dokümanı ve İhale Şartnamesi karşılığı olarak alınan bedel her ne surette olursa olsun iade edilmeyecek. İdare, ihaleleri yapıp yapmamakta, dilediğine yapmakta ve teklif verme süresini belirli bir tarihe kadar veya bilahare belirlenecek tarihe kadar uzatmakta serbest olacak. Özelleştirme işlemleri; KDV ile her türlü vergi, resim ve harçtan muaf olacak.