Özen Kuzu'dan seçim yorumu: Türkiye güç kazandı

Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu referandum sürecini ve "Evet" kararını yorumladı. Kuzu, Türkiye siyasetinde çift başlılık döneminin sona erdiğini söyledi

Özen Kuzu'dan seçim yorumu: Türkiye güç kazandı

Dün gerçekleştirilen yeni Anayasa Paketi referandumunun sonuçlarını değerlendiren Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, Türkiye'nin dünyanın en önemli ekonomileri arasına girme yolunda önemli bir güç kazandığını söyledi. Kuzu, Türkiye için bir zaferin yaşandığını belirterek: "Türkiye çok partili hayata geçtiği günden bu yana, çeşitli koalisyon hükümetleri deneyimi yaşadı ve istikrar sağlanamadı. Hükümetimiz, 2003 yılından beri başarıyla devam ettirdiği siyasi istikrarı, halkımızdan “Evet” oyu alarak taçlandırdı." dedi.

Türkiye büyük güç kazandı

Özen Kuzu, koalisyon döneminde yaşanan çift başlılıkların artık geride kaldığını ve son dönemlerde dış güçlerden kaynaklanan siyasi olumsuzluklara karşı Evet oyunun önemine dikkat çekti ve şu açıklamalarda bulundu:

Son zamanlarda dış güçlerin de etkisiyle  yaşanan siyasi olumsuzluklara karşı halkımız tek yürek oluşunu ‘Evet’ diyerek dünyaya gösterdi. Türk iş dünyası olarak sonuçların ülkemizin kalkınma mücadelesine büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı için koyduğumuz hedeflere şimdi daha da yakınız. Kuzu Grup olarak yatırım, üretim ve istihdam için daha çok çalışmaya hazırız. Ülkemizin büyümesi ve gelişmesi yolunda Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde en büyük tarihi adımın atıldığı bugünün, vatanımız ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını dilerim."