Özkar Grup Kayabaşı projesinden çekildi

Daha önce Çamlıca Camii projesinden çekilen Özkar Grup Genel Müdürü Fatih Özcan şimdi de Kayabaşı projesinden çekildiklerini açıkladı

Özkar Grup Kayabaşı projesinden çekildi

12 Şubat 2014 / emlakwebtv
Özkar Grup Kayabaşı projesinden çekildi. Daha önce Çamlıca Camii projesinden çekildiğini açıklayan Özkar Grup Genel Müdürü Fatih Özcan şimdi de Kayabaşı projesinden çekildiğini açıkladı. Kayabaşı projesindeki devir işleminin kendi kararları olduğunu söyleyen Özcan, “Yüksek işletme sermayesi nedeniyle bu projeden çıkmak istedik ve Emlak Konut GYO’ya başvuruda bulunduk. Borçlarımızı daha erken ödemek için bu kararı verdik. 18 şantiyemiz devam ediyor ve diğer işleri devretmeyi planlamıyoruz” dedi. Özcan, devredilen Kayabaşı Emlak Konutları işinin şirket cirosunun yüzde 8.5’ini oluşturduğunu kaydetti.

Emlak Konut GYO'dan açıklama yapıldı
Konuyla ilgili Emlak Konut GYO'dan da açıklama geldi. Özkar Grup için Emlak Konut GYO tarafından yapılan açıklama ise şöyle: “Öz-Kar İnşaat Tic. ve San. A.Ş. taahhüdü altında bulunan İstanbul Kayabaşı Emlak Konutları 1. Etap 2. Kısım Konut ile Adaiçi Altyapı Ve Çevre Düzenleme İşleri, Genel Altyapı, İmar Yolları İnşaatları İşi’nin sözleşmesi, Binbay Yapı İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti. - Zirve İnş. Tic. Ltd. Şti. İş Ortaklığı'na devir edilmiştir.”