Özsoy İnşaat'ı sarsan cinayet

2009 yılında Atatürk Kültür Merkezi yenileme ihalesini kazanan Özsoy İnşaat'ın bir numaralı ismi Rafet Özsoy, bugün uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti

Özsoy İnşaat'ı sarsan cinayet

İş dünyası, İstanbul Küçükçamlıca'dan gelen saldırı haberiyle sarsıldı. 2009 yılında kazandığı Atatürk Kültür Merkezi yenileme ihalesi ile dikkat çeken Özsoy İnşaat'ın bir numaralı yöneticisi Rafet Özsoy uğradığı silahlı saldırı sonucunda hayatını yitirdi. Cinayetin alacak verecek davası yüzünden işlendiği anlaşıldı. 

Zanlıdan ilk açıklama: Alacağım vardı, vermedi
İstanbul Küçükçamlıca'da yer alan Şahsuvaroğlu Villaları'nda saldırıya uğrayan ünlü işadamının, olay yerinde hayatını kaybettiği açıklandı. Gazete Habertürk'ün internet sitesinde yayınlanan Eray Erollu imzalı habere göre Özsoy'un ölümüne sebep olan saldırıyı gerçekleştiren müteahhit Necati Yıldırım, ilk ifadesinde "Alacağım vardı, vermedi..." şeklinde konuştu.

Özsoy İnşaat
1960'lı yıllarda karayolu nakliyeciliği, 1970'li yıllarda ise ağaç sanayii, imalat ve inşaat işleri yürüten Özsoy İnşaat, 1990'lı yıllardan itabaren de kamu ve özel sektör kurum ve kuruluşlarına yönelik olarak altyapı ve üstyapı çalışmalarını yürütmeye başladı. 

özsoy İnşaat, kamuoyunun gündemine 2009 yılında Atatürk Kültür Merkezi yenileme ihalesini kazanarak gelmişti. Ancak ihaleye karşı dava açan Kültür Sanat ve Turizm Emekçileri Sendikası, yenileme projesinin hukuka aykırı olduğunu iddia etmişti. Davayı görüşen İstanbul 9. İdare Mahkemesi de, tarihi binada değişiklik içeren projenin, "yapının tarihi kimliği ve özgün konumunu" koruyamadığı gerekçesiyle iptaline karar vermişti. 

Özsoy İnşaat halen, çok sayıda altyapı ve üstyapı projelerini hayata geçirmeye devam ediyor.