Öztürkler Holding'den Afrika'ya dev yatırım

Öztürkler Holding Afrika ülkelerinden Kamerun'un başkenti Yaounde'de inşa edilecek Sosyal Konut projesinin yapımını üstlendi

Öztürkler Holding'den Afrika'ya dev yatırım

Orta Afrika ülkelerinden Kamerun'un başkenti Yaounde'de yapılması planlanan Sosyal Konut projesini Öztürkler Holding gerçekleştirecek. 1 milyar 183 milyon dolar bütçeli proje ile ilgili görüşmeler yaklaşık bir senedir sürmekteydi.

Tüm Afrika ülkeleri için bir ilk niteliği taşıyan Sosyal Konut Projesi kapsamında Öztürkler Holding, toplam 8 farklı bölgede 660 lüks parlamento konutu ve 10 bin adet sosyal konut inşa edecek. Projenin 60 ayda tamamlanmasını planladıklarını söyleyen Öztürkler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, orta arazilerde zemin etütlerinin bitmek üzere olduğunu vurguladı. Öztürk: 'Tüm detay projeler, uygulama projeleri onaylandı ve yapım aşamasına geçildi. Altyapı çalışmalarımız tamamladık.' dedi. Afrika ülkelerinde üretim olmadığından kullanılacak malzemenin Türkiye'de getirileceğini de belirten Öztürk, inşaat malzemelerinin Türkiye'den ithali ile birlikte, bu ürün üreticilerinin de Afrika pazarına açılmasına katkı sunacaklarını belirtti.