Öztürkler Holding'den Kamerun'a dev yatırım

Öztürk Holding 1 yıldır yürüttüğü ihale sürecini sonuçlandırarak Kamerun'da 740 Milyon dolar bütçeli Double Karayolu Projesi’ne imza attı

Öztürkler Holding'den Kamerun'a dev yatırım

Geçtiğimiz yılın Mart ayında ülkemize ziyareti sırasında konuşan Kamerun Cumhurbaşkanı Paul Biya'nın ülkeye yatırım çağrısına yanıt veren Öztürk Holding 1 yıldır yürüttüğü ihale sürecini sonuçlandırarak 740 Milyon dolar bütçeli Double Karayolu Projesi’ne imza attı.

Yaptığı bir açıklama ile birçok dünya ülkesinin oldukça gerisinde olmasına rağmen, Afrika doğal kaynaklarının zenginliği nedeniyle Kamerun'un gelecek 50 yılın hedef ülkeleri arasında yer aldığını kaydeden Öztürkler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, firmanın 580km’lik Ebolowa- AkomIı – Krıbı ve Bertourı-Kentzou Double Karayolu Projesi ile Kamerun’un güney batısıyla kuzey doğusunu birbirine bağlayacağını söyledi. 

Afrika ülkelerinin gelişmesi ve ekonomilerinin canlanması için karayolu ağlarının büyük bir değer taşıdığını belirten Öztürk: 

'Teslim süremizi 60 ay olarak belirlediğimiz projemiz anahtar teslim olup, sanat yapıları içermemektedir. Afrika ülkelerinde üretim olmadığı için tüm kullanılacak olan malzeme ve ekipmanlar Türkiye’den tedarik edilecek. Bu vesileyle ülkemizin inşaat sektörüne de ciddi katkılar sağlayan Ebolowa- AkomIı – Krıbı ve Bertourı-Kentzou Double Karayolu Projesi, Türkiye’de ki diğer oyuncular için de Afrika pazarına giriş bileti niteliğinde.' şeklinde konuştu.