Özyurtlar Körfez’e çıkarma yapacak

Özyurtlar İnşaat, Büyükçekmece’de hayata geçireceği projesi 1CoastalCity’nin ilk tanıtımını Kuveyt, Dubai ve Abu Dabi’de gerçekleştirecek. Şirket, projeyi Dubai IPS, Kuveyt Emlak ve Abu Dabi Cityscape’de uluslararası yatırımcılara tanıtacak

Özyurtlar Körfez’e çıkarma yapacak

9 Nisan 2014 / Posta Gazetesi

Esenyurt, Beylikdüzü ve Bahçeşehir’de hayata geçirdiği “N” markalı projelerle bugüne kadar 28 bin kişiyi ev sahibi yapan Özyurtlar İnşaat, Büyükçekmece’de inşa edeceği yeni projesi 1CoastalCity’nin ilk tanıtımını Kuveyt, Dubai ve Abu Dabi’deki fuarlarda gerçekleştirecek. Fuarlar öncesi İstanbul’da bir toplantı düzenleyen Özyurtlar Şirketler Grubu Başkanı Tamer Özyurt, “1CoastalCity, Dubai Şehi Al Maktoum'un himayesinde, 8-10 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek olan Dubai IPS Fuarı’nda lansmana çıkacak. Projemizi ayrıca 7 Nisan’da başlayıp 12 Nisan’da sona erecek olan Kuveyt Emlak Fuarı’nda ve 22-24 Nisan tarihleri arasında Abu Dabi’de yapılacak olan dünyanın takip ettiği en büyük emlak fuarı Cityscape’de tanıtacağız. Yer aldığımız bu fuarlarda 1CoastalCity’nin Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Kuveyt ve Yemenli yatırımcılardan büyük ilgi görmesini bekliyoruz” dedi.

3 blokta 208 daire

Tamer Özyurt’un verdiği bilgiye göre Büyükçekmece Gürpınar’da inşa edilen 1Coastal City, üç blokta 208 daireden oluşuyor. 47 bin metrekarelik toplam inşaat alanına sahip olan projede 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve Penthouse daireler bulunuyor. 1+1 dairelerin fiyatının 169 bin liradan  başladığı 1Coastal City’de 27 adet de ticari birim yer alıyor.  Projede mümkün olduğunca çok sayıda evin deniz manzarasına sahip olması planlandı. 24 ayda teslim edilmesi planlanan 1Coastal City’de her detay en ince ayrıntısına kadar hesaplandı. Evlerin ankastre beyaz eşyalı ve klimalı olarak teslim edileceği projede her daireye 10 metrekarelik bir de depo verilecek. Sosyal donatılarıyla fark yaratan 1Coastal City’de sauna, açık/kapalı yüzme havuzu, fitness center, sinema odası, çocuk oyun odaları, cafe-bar, tuz odası ve Türk hamamı yer alıyor.

Yabancılara pazarlayacak

1 Coastal City projesini yabancılara yönelik geliştirdiklerini belirten Tamer Özyurt, “Projemize özellikle Körfez ülkelerinden talep geliyor. Bundan dolayı 1 Coastal City projemizi yurtdışı taleplerini dikkate alarak geliştirdik” diye konuştu. Yurtdışındaki müşteri portföylerini artırmayı hedeflediklerini ifade eden Özyurt, Dubai ve Abu Dabi’de satış ofisi açacaklarını söyledi.