Özyurtlar'dan Suudi Arabistan atağı

Özyurtlar İnşaat, konut satışı yapacak firmalara lisans zorunluluğunun getirildiği Suudi Arabistan pazarında konut satma yetkisi alan ilk Türk firması oldu

Özyurtlar'dan Suudi Arabistan atağı

Özyurtlar İnşaat, yabancı kuruluşlara lisanssız konut tanıtım ve satışı yapma yasağı bulunan Suudi Arabistan pazarına girme başarısı gösterdi. Firma, Suudi Arabistan'da konut satma lisansı alan ilk Türk firması olma özelliğini kazandı.

 

Özyurtlar'dan Suudi Arabistan atağı

 

Özyurtlar İnşaat'tan bir ilk
Bugüne dek Suudi Arabistan pazarına farklı kanallardan giren ve konut satışını doğrudan gerçekleştiremeyen Özyurtlar İnşaat, konut tanıtım ve satış yapımı hakkını kazandığı lisans ile birlikte satışa çıkaracağı tüm projeleri Türkiye ve Suudi Arabistan'da da pazarlayabilecek. Belgeyi almak için bir yıl süresince çok sıkı denetimden geçtiklerini vurgulayan Özyurtlar Şirketler Grubu Başkanı Tamer Özyurt, denetimleri başarıyla geçtiklerini ve bu belgeyi almaya hak kazanan ilk Türk şirketi olduklarını belirtti. 

Özyurtlar İnşaat'ın yeni projeleri hakkında bilgi almak için tıklayın...

Körfez Ülkelerinin Türkiye'ye ilgisi büyüyor
Özyurt, Özyurtlar İnşaat projelerine yalnızca Suudi Arabistan vatandaşlarının değil, tüm Körfez ülkelerinden yatırımcıların büyük bir ilgi gösterdiğinin de altını çizdiği açıklamasında, 2014 yılında yabancılara yapılan satışın cirodaki yüzde 17'lik payının, 2015'te yüzde 42'ye kadar yükseldiğini vurguladı. Bu ilgiye paralel olarak şirket bünyesinde Arapça ve İngilizce bilen elemanlar çalıştırmaya başladıklarını da söyleyen Özyurt:

"Yabancı yatırımcılar sanılanın aksine kendilerine özel proje istemiyor. Tam tersine çok tercih edilen projelerden ev alıyorlar. Bir sıkıntı anında çok çabuk nakite dönebilecekleri 1+1 ve 2+1 gibi küçük konutları istiyorlar” ifadelerini kullandı. 

Özyurt, Körfez yatırımcılarının ağırlıklı olarak Esenyurt'a ilgi gösterdiğini de belirterek, bölgedeki projelerin uygun metrekare fiyatları, sosyal donatı ve ulaşım imkanlarıyla da dikkat çektiğini sözlerine ekledi. 

Firma Bilgisi: Özyurtlar Inşaat