PAGEV, plastik sektörüne eğitimli eleman kazandıracak

PAGEV, sektöre nitelikli elemanlar kazandırmak üzere PAGEV Halkalı Anadolu Endüstri Meslek Lisesi’ni hayata geçiriyor

PAGEV, plastik sektörüne eğitimli eleman kazandıracak

20 Ağustos 2013 / emlakwebtv
Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV), plastik sektörünün en önemli sorunları arasında yer alan nitelikli eleman açığı için çözümler üretmeye devam ediyor. Plastik sektörü 300 binin üzerinde istihdam olanağı ile birçok sektörü geride bırakıyor. Ancak sektör her yıl 25 bin civarında nitelikli elemana da ihtiyaç duyuyor. 2013-2014 eğitim ve öğretim yılı ile çalışmalarına başlayacak PAGEV Halkalı Anadolu Endüstri Meslek Lisesi bu açık için bir adım olacak.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu PAGEV Halkalı Lisesi’ni ziyaret etti
PAGEV Anadolu Endüstri Meslek Listesi’ni ziyaret eden İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve beraberindeki heyet okulda incelemelerde bulundu. Hüseyin Avni Mutlu, PAGEV Sekreter Üyesi Haydar Yayla’ın ev sahipliğinde; Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürü Hamit Çakır’dan okul hakkında bilgiler aldı. PAGEV Halkalı Anadolu Endüstri Meslek Lisesi’nin 2013-2014 öğretim yılına yetiştirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür eden Vali Hüseyin Avni Mutlu, okulun eğitim sistemi için hayırlı olmasını da diledi.

Bin öğrenci kapasiteli PAGEV Halkalı Anadolu Endüstri Meslek Lisesi, Ramazan ayında gerçekleştirilen PAGEV iftar yemeğinde ilk olarak plastik sektörü temsilcilerini ağırlamıştı.