Pakpen'e Bakan ziyareti

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Konya Organize Sanayi Bölgesi’nde (KOSB) faaliyet gösteren Pakpen AŞ’yi ziyaret etti

Pakpen'e Bakan ziyareti

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Konya Organize Sanayi Bölgesi'nde (KOSB) faaliyet gösteren Pakpen AŞ'yi ziyaret etti. Konya Valisi Muammer Erol, Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Memiş Kütükcü ve beraberindeki heyetle birlikte fabrikayı ziyaret eden Işık, işçilerle birlikte öğle yemeği yedi.

Bakan Işık işçilerle yemek yedi
Fabrikada, Pakpen Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tuza ve Pakpen Yönetim Kurulu Üyesi Fuat Tuza tarafından karşılanan Işık, ziyaretinde fabrikanın işleyişi ve Pakpen'in üretimini yaptığı yalıtım, PVC ve boru ürün gamı hakkında bilgi aldı. Işık, daha sonra fabrikanın yemekhanesinde işçilerle de bir araya gelerek öğle yemeği yedi.

Sanayi Bakanı Işık, çektirdiği hatıra fotoğrafının ardından, beraberindeki heyetle birlikte fabrikadan ayrıldı.

Pakpen hakkında
Konya Organize Sanayi Bölgesi'ndeki 7 fabrikadan oluşan 300 bin metrekarelik entegre tesislerinde faaliyet gösteren Pakpen AŞ, İSO 500 Listesinde 2013 verilerine göre 203'üncü sırada yer alıyor.  PVC profil, yalıtım malzemeleri, alt yapı ve üst yapı boruları olmak üzere bir bina için gerekli olan birçok malzeme üretiminde faaliyet gösteren firma, yıllık 250 bin ton plastik, 650 bin metreküp yalıtım malzemesi, günlük 1000 adet kompozit oda kapısı üretim kapasitesine sahip. Toplamda 800'ü aşkın uzman çalışanı ve 1.500'e yakın bayisi ile hizmet veriyor. 50'ye yakın ülkeye ihracat yapan Pakpen'in ağırlıklı ihracat pazarlarını ise Avrupa, Türki Cumhuriyetler, Kuzey Afrika ve Ortadoğu ülkeleri oluşturuyor.