Pakpen Körfez yatırımcısıyla buluştu

Pakpen, yapı ve inşaat malzemeleri sektörünün en büyük etkinliklerinden BIG 5 Dubai Fuarı'nda, ürünlerini tanıttı

Pakpen Körfez yatırımcısıyla buluştu

Pakpen, yapı ve inşaat malzemeleri sektörünün en büyük etkinliklerinden BIG 5 Dubai Fuarı'nda, ürünlerini tanıttı. 17-20 Kasım 2014 tarihinde ziyaretçileriyle buluşan fuar, 1979 yılından bu yana inşaat sektöründe ürün tedarikçileri ile alıcıları buluşturuyor.

Ortadoğu'nun en büyük fuarı
 Ortadoğu'nun en büyük inşaat fuarı olan BIG 5 Dubai'nin, her yıl 50 binin üzerinde ziyaretçi ağırladığı bilgisini veren Pakpen Dış Ticaret Müdürü Kadir Akyıldırım, fuar sayesinde Pakpen olarak Ortadoğu ve Körfez ülkelerinin yatırımcılarıyla buluşma fırsatı bulduklarını kaydetti.

PAKPEN dördüncü kez katılıyor
Pakpen'in kalite iddiasını yurtdışına taşımanın kendileri için öncelikli olduğunu vurgulayan Akyıldırım, yurtdışı fuarların bu hedeflerini gerçekleştirmede önemli bir rol üstlendiğini ifade etti. Pakpen'in, fuarda 36 metrekarelik stantla yer aldığını ve stantlarına duyulan ilgiden memnun olduklarını bildiren Akyıldırım, BIG 5 Dubai Fuarı'na bu yıl dördüncü kez katıldıklarını söyledi. 

Fuarda PVC profillerini sergiledi
Akyıldırım, fuarda PVC profil, alt yapı ve bina içi tesisat boruları ile sandviç panel ve izolasyon malzemelerini tanıttıklarını belirterek, şöyle konuştu: "Fuar sayesinde Körfez ülkelerinin müteahhit grupları, proje yöneticileri ve yatırımcılarıyla buluşma fırsatı yakalıyoruz. Arap ülkelerinden yatırımcılarının katıldığı fuar, söz konusu bölgede yeni alt ve üst yapı projeleri üstlenmemizin yolunu açıyor. Fuarın en önemli katkılarından biri de söz konusu ülkelerde marka bilinirliğimizin artması."
Ortadoğu ve Körfez ülkelerinin, Pakpen'in ihracatında önemli bir payı bulunduğunu aktaran Akyıldırım, önümüzdeki süreçte, Azerbaycan başta olmak üzere komşu ülkelerde ve Körfez bölgesinde, Pakpen'in marka bilinirliğini ve ihracat payını artırmaya odaklanacaklarını söyledi.