Pakpen Türkiye'nin en büyük 500'ü arasında

Yapı sektörünün Türkiye'deki önde gelen kuruluşlarından Pakpen, İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan 2014'ün En Büyük Sanayi Kuruluşları listesinde 203. sırada yer aldı

Pakpen Türkiye'nin en büyük 500'ü arasında

İstanbul Sanayi Odası, 2014 yılının en büyük 500 şirketini açıkladı. Yapı malzemeleri sektöründe faaliyet gösteren Pakpen, listede kendine 203. sırada yer buldu. 

Geçen seneki yerini korudu
PVC profil, yalıtım ve boru olmak üzere 3 farklı alanda faaliytelrini sürdüren Pakpen, 2014 yılında 480 milyon TL'yi aşan cirosuyla İSO 500'de geçen seneki yerini korudu. Pakpen geçen sene de 458 milyon ciro gerçekleştirmişti. 

Konuyla ilgili değerlendirmesinde çevreye ve kaliteye yapılan yatırımın karşılığını aldıklarını belirten Pakpen Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tuza, 

“Bugüne dek yaptığımız yatırımlar ve attığımız adımlar, Türkiye’nin ‘en büyükleri’ arasında yerimizi bir kez daha almamızı sağladı. Ülkemizin en büyük 203’üncü sanayi kuruluşu olmanın yanı sıra doğup büyüdüğümüz, yaptığımız yatırım ve sağladığımız istidamla sürekli değer katmaya çabaladığımız Konya’mızda artık ikinci büyük sanayi kuruluşuyuz. Elde ettiğimiz bu başarıdan dolayı gurur duyuyoruz” dedi. 

BrandFinance'nin de listesinde
Türkiye'nin en büyük 500 şirketi içindeki yerini sağlamlaştıran Pakpen, merkezi Londra'da bulunan değerlendirme kuruluşu BrandFinance'nin de 3 yıllık finansal verilerinden hareketle belirlenen Türkiye'nin En Değerli 100 markası arasında yerini aldı.