Paladyum Beytepe’de çok kat yerine ferah daire

Uzaltaş Yönetim Kurulu Başkanı Pala: “Paladyum Beytepe’de kat yüksekliklerini 3 metre uygulayarak ferah mekan adına 5-6 kattan fedakarlık ettik”

Paladyum Beytepe’de çok kat yerine ferah daire


Başkent’in çevre dostu ilk konut kulesi olarak İncek Bulvarı’ında yapımı süren ve 3  bloktan oluşan Paladyum Beytepe'de,  A blokta butik iş merkezi, caddeye cepheli B blokta ise 110 metre yüksekliğinde 32 katlı konut kulesi yer alacak.  4 ve 5 katlı C blok ise alçak katlarda oturmak isteyenlere hitap edecek.

15 bin 750 metrekare alanda uygulanacak projede 2+1, 4+1 ve 5+1 olmak üzere 110 daire, butik iş merkezinde ise 7 işyeri bulunacak. 350 metrekarelik lobisiyle otel gibi lobi hizmeti verecek ilk rezidans olacak Paladyum Beytepe'de,  yüzme havuzları, fitness center, çocuk kulübü ve oyun alanları, yürüyüş yolları ile 50 kişilik barbekü alanı yer alacak. Paladyum Beytepe’de, çevre aydınlatmasında güneş enerjisi, bahçe sulamasında da atık sular kullanılacak.

Ankara’daki ilk çevreci konut kulesi Paladyum Beytepe’yi inşa eden Uzaltaş, projesinde kat yüksekliğini 3 metrede tutarak, rakip lüks konut projelerinin bir adım önüne geçmeyi hedefliyor. Uzaltaş’ın Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Pala, tavan yüksekliğini 3 metre olarak uygulamalarını, ‘’çevreci düşüncemizi  projeye yansıttık’’ diye özetliyor.

Pala, projeye başlarken hem çevreci kuruluşlardan hem de uzman psikologlardan görüş aldıklarını belirterek, şunları söyledi: ‘’Bu görüşler doğrultusunda Paladyum Beytepe’de maliyetin artmasını göze alarak tavan yüksekliğini 3 metre olarak uyguladık. Maliyet düşürme gibi bir kaygımız olsaydı, tavan  yüksekliğini 2,5 metre yapar 5-6 kat daha çıkardık. Maliyetteki artışa rağmen kar oranımızı düşük tutarak fiyatlara yansıtmamaya çalıştık. Sonucunda karşılığını alıyoruz. Normalde sektörün çok durgun olduğu dönemde bile Paladyum Beytepe’deki konutların büyük kısmını satmayı başardık. Projemizden konut alanların, tercih nedeni olarak tavan yüksekliğini göstermesi, ne kadar doğru bir karar aldığımızı gösteriyor.’’ Proje hakkında detaylı bilgi almak için adres: www.paladyumbeytepe.com
 

Proje Bilgisi: Paladyum Beytepe