Paladyum Beytepe'de kazançlı yatırım için son fırsat

Ünal Pala; Paladyum Beytepe'de 14 ay öncesine göre yüzde 32'ye varan oranda değerlenmesinden dolayı konut fiyatlarında son fırsatlar olduğunu söyledi

Paladyum Beytepe'de kazançlı yatırım için son fırsat

10 Mart 2014 / emlakwebtv
Merkez Bankası önceki ay faizde rekor artışla oranları yüzde 5,5'dan yüzde 10'a çekmesine karşın, konut sektöründe faizin çok üstünde kazandırmayı başardı. Paladyum Beytepe'de satışların yeni başladığı dönemde konut alanlar yüzde 32'ye varan oranlarda kazanç sağlıyor.

Pala: “Paladyum Beytepe'de birikimlerini kullananlar kazanıyor”
Projeyi hayata geçiren Uzaltaş AŞ'nin Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Pala, Paladyum Beytepe'de oturmak için konut alanlar kadar, yatırımı düşünenlerin de olduğunu ifade ederek, birikimlerini bu projeden yana kullananların kazançlı çıktığını kaydetti. Ünal Pala, projelerinde 2+1 dairenin 1 Ocak 2013'ten bugüne yüzde 31,94 arttığını, 5+1 dairenin ise bu tarih aralığında yüzde 27,78 değer kazandığını bildirdi.

“Birkaç ay içinde 20'lere varan zam kaçınılmaz olacak”
Faiz oranları rekor şekilde yüzde 10'a çıkmasına karşın Paladyum Beytepe'de karlılığın faize göre 3 kat daha fazla olduğunu vurgulayan Pala, şunları söyledi: "Faizler son dönemde yüzde 5,5'den yüzde 10'a çıksa bile bizde karlılık faize göre 3 kata yaklaştı. Birkaç ay içinde satış fiyatlarına artan maliyetler eklendiğinde projenin karlılığı daha da artacak. Şu an sektör ithal ettiği ürünlerdeki fiyat artışını konut fiyatlarına yansıtma çalışması yapıyor. Birkaç ay içinde 20'lere varan zam kaçınılmaz olacak. Çünkü maliyetler inanılmaz yükseldi. Bu durumda yatırım için doğru projeyi tercih edenin karlılığı daha da artmış olacak."

Pala, bu gelişmelerin gayrimenkülün en iyi yatırım olduğunu bir kez daha kanıtladığını belirterek, "Paladyum Beytepe projemizde satışları tamamlamak üzereyiz. Kalan sınırlı sayıdaki konut doğru yatırım için son fırsat diyebiliriz" dedi.

Proje Bilgisi: Paladyum Beytepe