PANA YAPI HEDEFİ BÜYÜTTÜ

Pana Yapı, 2016 yılında 3 yeni proje geliştirecek. Şirket, Üsküdar’da da 3 bin konutluk proje tasarlıyor

PANA YAPI HEDEFİ BÜYÜTTÜ

Fikirtepe Brooklyn Park projesi ile inşaata adım atan Pana Yapı, 2016 yılında 3 yeni proje hayata geçirecek. 2020’ye kadar 3 milyar liralık ciro hedefleyen şirket, Üsküdar’da da 3 bin konuttan oluşacak proje geliştirecek. Pana Yapı ayrıca Brooklyn Park projesindeki ortağı Selimoğlu İnşaat’ı da satın aldı.

Fikirtepe’de 5 farklı projelerinin olduğunu söyleyen Pana Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Kürşat Ufuk, “İnşaat sektörüne Fikirtepe gibi çok zor bir bölge ile girdik. Ama biz zoru severiz. Şu an bölgede 5 farklı projemiz var. İlki Brooklyn Park. Bu projemizde satışlar yüzde 65 oranında tamamlandı. Diğer adaların birinde ruhsat aldık, ikisinde fore kazıklar çakılmaya başladı diğer adalarda da imza aşaması devam ediyor. Fikirtepe’de 5 projede toplam 800 milyon TL yatırım yapmış olacağız” dedi. Ufuk, Fikirtepe’deki ikinci projeleri olan Brooklyn Life projesinin de Şubat’ta satışa çıkacağını belirtti.  

Yeni projeler yolda

Kürşat Ufuk, 2016 yılında 3 yeni projeye daha başlayacaklarının müjdesini verdi. Projelerden ikisinin Fikirtepe, diğerinin ise Çeşme’de olacağını belirtti. Çeşme projelerini Şubat ayında satışa çıkarmayı hedeflediklerini belirten Ufuk, “Pana Yapı Çeşme projemiz 250 dönüm alan üzerinde yer alıyor. Toplam 124 bağımsız birim var. Büyüklükleri 150 ile 340 metrekare arasında değişen daire seçenekleri mevcut. Proje kapsamında kıyı kenara yakın bir yer de aldık. Projenin kendine ait plajı olacak. Bu projemizde harfiyat çalışmaları başladı. Şubat ayında da lansman yapmayı planlıyoruz. Pana Yapı Çeşme projemizde metrekare birim fiyatları 6 bin TL ile 9 bin TL arasında değişiyor ” diye konuştu.

Üsküdar’a 3 bin konut

Üsküdar Mehmet Akif Mahallesi’nde 300 dönümlük bir alanı dönüştüreceklerini vurgulayan Ufuk, “Şu ana kadar 50 bin dönüm için imzalar atıldı. Çalışmalar devam ediyor. Pana Yapı Üsküdar projemiz toplam 3 bin konuttan oluşacak. Bu projemize 2018’de başlamayı planlıyoruz” diye konuştu.

Caddeye her yıl 15 proje

Bağdat Caddesi’nde şu an hali hazırda 6 projelerinin olduğunu belirten Kürşat Ufuk, bölgede her yıl 15 yeni proje hayata geçirmeyi hedeflediklerini söyledi. Ufuk, Bağdat Caddesi ve Fikirtepe’nin yanı sıra Ümraniye ve Ataşehir’le ilgilendiklerini söyledi.