Panavia Residence boğaz manzarası sunuyor

İstinye’de yer alan Panavia Residence dairelerinden boğaz manzarası izlemek mümkün

Panavia Residence boğaz manzarası sunuyor

2 Nisan 2014 / Emlakwebtv
İstanbul’un en keyifli ve değerli semtlerinden biri olan İstinye’de yer alan Panavia Residence bölgeye değer katmaya devam ediyor. Ulaşım kolaylığı, doyumsuz manzarası ve ferah daireleriyle dikkat çeken projede her ayrıntı hayatı kolaylaştıracak bir tarz yaratmak üzerine geliştirildi. Sade bir evin de ne kadar şık olabileceğinin en iyi göstergesi olan Panavia Residence hem lüksü hem seçkinliği bir arada sunuyor.

Koray Yavuzer Mimarlık’ın tasarımını gerçekleştirdiği Panavia’da dış mekânlarda kullanılan eğrisel hatlar projeye farklı bir form katarken, tavandan tabana dizayn edilen cam pencereler ile boğazı kucaklayan manzara eşliğinde seçkin bir yaşam ve modern konfor vaat ediliyor.

Şehrin içinde doğayla iç içe bir yaşam sunan Panavia Residence, ihtiyaca göre 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 seçenekleri sunuyor. Kişiye özel 100m2’ye varan bahçeleriyle bahçe dubleksleri, ara kat daireleri, çatı dubleksleri ve loft daire seçenekleri ile farklı yapılardaki ailelerin ihtiyaçlarına cevap veriyor. İstinye Koyu’nda demirli olan ve İstinye Park’a shuttle hizmeti veren teknesi, şaraplarını muhafaza etmek isteyenler için oluşturduğu özel kav ise Panavia’yı farklı kılan önemli detaylardan…

7.500 m2’lik alan üzerine 2000 m2’si konut, 5.500 m2’si yeşil alan olarak hayata geçirilen projede toplam 5 blok bulunuyor. Yüzme havuzu, squash, fitness, gym, basketbol sahası gibi çeşitli sosyal tesis alanları bulunan Panavia Residance’ın her bloğu bahçe dubleksi, normal ara kat ve çatı dubleksi olmak üzere 5 kattan ve her katta toplam 4 daireden oluşuyor.


Toplam 5 bloktan oluşan projede, normal katların yanı sıra, kendi içlerinde de varyantları olan bahçe ve çatı dubleksleri bulunuyor. Bahçe dublekslerinin yatak odaları içinde ayrı bir yaşam odası tasarlanmış. Farklı ve şık banyo çözümleri, çift dolap odaları gibi detaylar; yatak odalarını, ev sıcaklığını kaybetmeden üst sınıf bir otel görünümüne kavuşturuyor. Çatı dublekslerinde ise atrium stili benimsenmiş. Bu katlara sahip olan kişiler, üst kattan evin her alanına hâkim olabiliyor.

Normal katlarda 1+1, 2+1 ve 3+1 olmak üzere üç alternatif mevcut. Çatı katlarında ise 3 tarafı terasla çevrili, boğaz manzaralı daire ve özel bir sistem olan açılır kapanır panjurlar var. Bu projede güneş enerjisinden yararlanılarak terasların gün boyu güneş ışınlarını emmesi sağlandı. Böylelikle akşam koydaki teknelerin görebileceği şekilde teraslar parlayacak.