Panora GYO, halka arzında talep toplamaya başladı

“Borsa İstanbul’un en yüksek nakit temettü dağıtım taahhüdü veren şirketi” olarak halka açılacak Panora GYO, bugün talep toplamaya başladı

Panora GYO, halka arzında talep toplamaya başladı

15 Mayıs 2013 / emlakwebtv
Türkiye’de ilklere sahne olacak halka arzda Panora GYO, dağıtılabilir kârının en az yüzde 75’ini nakit olarak dağıtma garantisiyle halka açılıyor. Panora GYO, bu özelliğiyle “Borsa İstanbul’un en yüksek nakit temettü dağıtım taahhüdü veren şirketi” unvanına sahip olacak. 

Ayrıca, 4,70 liradan halka arz edilecek payların tamamı için 90 günün sonunda 4,76 liradan geri alma garantisi veriliyor. Bu avantajdan halka arzdan pay alan bireysel ve kurumsal tüm yatırımcılar yararlanabilecek. Geri alım hesaplamasında, 90 günlük süre içindeki ‘en düşük gün sonu bakiye’ esas alınacak.

Panora GYO’nun halka arzda ki yüzdelik payları
Şirketin yüzde 25’inin halka açılacağı arzın tamamı yurt içinde gerçekleştiriliyor. Halka arzda payların yüzde 90’ı bireysel yatırımcılara, yüzde 10’u kurumsal yatırımcılara tahsis edilmiş durumda. 102 milyon 225 bin lira gelir elde edilecek arz sonrası şirketin piyasa değeri 408,9 milyon lira olacak. 592 milyon lira ekspertiz değerindeki Panora AVM’ye sahip Panora GYO net aktif değerine göre yaklaşık yüzde 30 iskonto ile halka arz ediliyor.
Ortak satışı ve sabit fiyatla talep toplama yöntemiyle gerçekleştirilecek arzı takiben iki yıl süreyle mevcut ortaklar paylarından satış yapamayacak, iki yıl süreyle bedelli sermaye artırımı söz konusu olamayacak.

Güran: “temettü politikamızla borsada yeni bir rüzgar yaratmak istiyoruz”
Panora GYO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sacit Güran, “Yatırımını tamamlamış, düzenli ve artan kira gelirine sahip, kârını ortaklarıyla paylaşan, borçsuz bir şirket olarak halka açılıyoruz. Borsanın en yüksek oranda nakit kâr payı dağıtma taahhüdü veren şirketi olacağız. Son üç yılda elde ettiğimiz dağıtılabilir kârın tamamını ortaklarına dağıtmış bir şirketiz. Bu politikayı aynı şekilde devam ettirmek, temettü politikamızla borsada yeni bir rüzgar yaratmak istiyoruz. Kâr marjlarının azaldığı, faiz oranlarının düştüğü, halka açık şirketlerin kâr payı dağıtım politikasının daha çok önem kazandığı günümüz koşullarında temettü politikamızın yatırımcılar tarafından ilgiyle karşılanacağına, yatırımcıların gönlünü kazanan bir şirket olacağımıza inanıyoruz” dedi.


Panora GYO hakkında detaylı bilgi için : www.panoragyo.com